181 - 200 av 593
1...91011...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca W-Cr/VS-SI, höjd 18,5 mm, vikt 4,9 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipade safirer ca 7,93 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g, enstaka safirer med nagg.

14 000 kr

Utrop: 15 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,51 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 18,5 mm, vikt 12,0 g, storleksändrad, diamanter med nagg på kuletten samt kulettfasett.

Utrop: 13 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, ametister och rosenkvarts, briljantslipade diamanter 0,18 ctv, ca TW/VS, Italien, justerbar längd, vikt 49,1 g.

Utrop: 9 900 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 rosenslipade diamanter ca 4x3,5 mm, svart emalj, antika, höjd 13,5-14 mm, vikt 2,5 g, visst slitage.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

Smycken Enstaka örhänge

ETT ENSTENSÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,76 ct, ca TW(G)/VVS, vikt 1,1 g, skruvstift.

Utrop: 21 500 kr

RING, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 7,0 g,.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, cabochonslipade smaragder ca 0,80 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr-TCa/VS, höjd 48 mm, vikt 12,1 g, stift.

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, briljantslipad diamant 1,01 ct, TW(G)/IF, HRD microfilm 169883, Kaplans Safir, Stockholm 2020, längd 42,5 cm, vikt 3,0 g, originaletui.

Utrop: 77 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K roséguld, Soutsea pärlor ca 13 mm, rosa safirer, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, vikt 12,0 g, stift med clips, safirer med nagg.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, stift, vikt 2,3 g, 7x7 mm stora.

Utrop: 13 200 kr

12 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,97 ctv, ca TCr-TCa/VVS-VS

Utrop: 11 400 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,49 ct, ca Light Yellow/SI, 26 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-Cr/VS, storlek 17 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 15 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,24 ct, ca Light Yellow/SI, 13 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/VS, mått ca 8,0 x 5,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRRINGAR, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, fleximodell, diameter 22 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 13 200 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 56 briljantslipade diamanter ca 4,81 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 14,6 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 72 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g, ena diamanten med mindre skada vid rondist.

Utrop: 3 700 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 8 800 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,17 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 17,5, vikt 10,4 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 61 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 200 kr