Avslutad | Pant – Tisdag 26 september 2023
Pablo Picasso (1881 - 1973), färglitografi, ur Verve 29-30 1954, daterad '54 i trycket, 43 x 53 cm inklusive ram, fint skick.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Bestickset i 60 delar, modell Philipp, i silver S830 bruttovikt 2948,3 gram, gafflar, skedar & knivar, knivar med del i rostfritt stål, tio stycken av vardera.
Kameraobjektiv Canon RF 70-200mm f/4 L IS USM, serienummer: 0123002093, med kvitto, i originalförpackning
Mynt Övrigt
Minnesmynt, 6st i silver, S925, 100 kr, "Stockholmskonferensen", 1984, Sverige, totalvikt 96,0 gram
Carl Larsson, etsning, postum, sing "C.L genom K.L - Karin Larsson" blyerts, 1919, första utgåva. "Model på stol", i ram, papper buktar lite (fukt?), 38 x 32 cm inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Henry Fredriksson (1936-), akvarell, signerad, mått 42 x 36 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Hartvig Jarlhov (1919-1992). "Aftonstämning i Marsielle", olja på duk, signerad, 49 x 71 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Nils Nyman, ökänd konstnär, olja på duk, "Hare i vinterlandskap", inramad, 55 x 49 cm.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Olja på duk, B. Asp, okänd konstnär, inramad, 77 x 57 cm.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Spelkonsol, Microsoft, Xbox Series S, modell: 1883 512GB, serie nr. 114315213217, 2st handkontroller varav en Elite Series 2 i mjukt resefodral med tillbehör, HDMI-kabel, ström-kabel
Rolex, Oyster Perpetual, Sky-Dweller, 42 mm, stål/guld, referensnummer. 326933, serienummer. 690Q9221, cal 9001, automatisk, safirglas, datum, månad, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås (Easylink) cert -17, Norge, putsrepor
Rolex, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, 41 mm, stål/vitguld, Rhodium - urtavla med diamanter (10 st. 8/8), automatisk, cal 3136, datum, referensnummer. 116334, serienummer. 601798V9, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), bruksslitage
Cartier, Pasha de Cartier, 18K, 32 mm med diamantkrans, krona diamant (nagg), repor glasring, länk 18K viklås, automatisk, boett nr. 2519--395442MG, bruttovikt 119,8 gram
Fritid Verktyg
Borrskruvdragare, Makita DDF484 (STX5), sn. 626788R, laddare, två batterier 5Ah/18V, med hantag, väska med manual, oanvänd/nyskick! Ej visning