641 - 660 av 977
1...323334...49 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 26 september 2023

Klubbad för

Pablo Picasso (1881 - 1973), färglitografi, ur Verve 29-30 1954, daterad '54 i trycket, 43 x 53 cm inklusive ram, fint skick.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Bestickset i 60 delar, modell Philipp, i silver S830 bruttovikt 2948,3 gram, gafflar, skedar & knivar, knivar med del i rostfritt stål, tio stycken av vardera.

Utrop: 16 200 kr

Fritid Övrigt

Kikare, Kennex, 7 x 50 Field 7,1, serienummer. 10316, med etui

325 kr

Utrop: 500 kr

Kameraobjektiv Canon RF 70-200mm f/4 L IS USM, serienummer: 0123002093, med kvitto, i originalförpackning

Utrop: 12 600 kr

Mynt Övrigt

Minnesmynt, 6st i silver, S925, 100 kr, "Stockholmskonferensen", 1984, Sverige, totalvikt 96,0 gram

600 kr

Utrop: 700 kr

Serverigsskål, S925, 244,4g, defekt

Utrop: 1 600 kr

Carl Larsson, etsning, postum, sing "C.L genom K.L - Karin Larsson" blyerts, 1919, första utgåva. "Model på stol", i ram, papper buktar lite (fukt?), 38 x 32 cm inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 4 600 kr

Henry Fredriksson (1936-), akvarell, signerad, mått 42 x 36 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 950 kr

Hartvig Jarlhov (1919-1992). "Aftonstämning i Marsielle", olja på duk, signerad, 49 x 71 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

100 kr

Utrop: 500 kr

Nils Nyman, ökänd konstnär, olja på duk, "Hare i vinterlandskap", inramad, 55 x 49 cm.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 300 kr

Olja på duk, B. Asp, okänd konstnär, inramad, 77 x 57 cm.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg,Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 400 kr

Spelkonsol, Microsoft, Xbox Series S, modell: 1883 512GB, serie nr. 114315213217, 2st handkontroller varav en Elite Series 2 i mjukt resefodral med tillbehör, HDMI-kabel, ström-kabel

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Rolex, Oyster Perpetual, Sky-Dweller, 42 mm, stål/guld, referensnummer. 326933, serienummer. 690Q9221, cal 9001, automatisk, safirglas, datum, månad, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås (Easylink) cert -17, Norge, putsrepor

150 000 kr

Utrop: 180 000 kr

Rolex, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, 41 mm, stål/vitguld, Rhodium - urtavla med diamanter (10 st. 8/8), automatisk, cal 3136, datum, referensnummer. 116334, serienummer. 601798V9, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), bruksslitage

86 000 kr

Utrop: 102 000 kr

Cartier, Pasha de Cartier, 18K, 32 mm med diamantkrans, krona diamant (nagg), repor glasring, länk 18K viklås, automatisk, boett nr. 2519--395442MG, bruttovikt 119,8 gram

74 000 kr

Utrop: 51 000 kr

Fritid Verktyg

Borrskruvdragare, Makita DDF484 (STX5), sn. 626788R, laddare, två batterier 5Ah/18V, med hantag, väska med manual, oanvänd/nyskick! Ej visning

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Ring 14K 3,9g Ø18½ med stenar, skev

Utrop: 1 200 kr

Ring 18K 1,8g Ø18¼ med vit sten, skev

Utrop: 1 000 kr

Parti guld 18K 9,8g defekt, skevt

Utrop: 5 300 kr

Armband X-länk 18K 13,0g längd: 19,9cm bredd: 7mm, defekt lås

Utrop: 7 000 kr