401 - 420 av 629
1...202122...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2023

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

ONYX, 2 st, cabochonslipade 1,06 ctv.

Ädelstenar Granater

GRANATER, 3 st, droppslipade 1,67 ctv.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 7 st, rundslipade, droppslipade och ovalslipad 5,67 ctv, rubiner med nagg.

950 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, fasetterade, 1,74 ctv, nagg.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

MÅNSTEN, cabochonslipad 1,41 ct.

RING, 18K guld, safirer, rubiner, smaragder, briljanter, stl 16,75 mm, vikt 3,9 g. Repor och nagg på safirerna, rubinerna och smaragderna, en smaragd skadad, flera av briljantslipade diamanterna har skador och nagg.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad ametist, rosenslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 6,1g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Safirer

28 SAFIRER, carréslipade ca 2,2 mm, 2,43 ctv.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, prinsesslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,0 g.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

KAFFESKEDAR, silver, 12 st, vikt 143,7 g, längd 11,8 cm.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, matterat silver, bredd 9 mm, längd 40,5 cm, vikt 34 g.

400 kr

Utrop: 440 kr

ARMBAND, silver, bismarck längd 20 cm, bredd 1 cm, vikt 29,1 g

550 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 19 cm, bredd 9 mm, vikt 30,8 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, delvis stelt, mått 62 mm x 52 mm, vikt 16,9 g. armband, sterlingsilver, vikt 16,9 g.

250 kr

Utrop: 280 kr

Pärlcollier, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, doserat, längd ca 50 cm, Storlek på pärlor 4,1 mm - 7,8 mm. vikt 20,1 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Övrigt

TEATERKIKARE, imitationsläder, gulmetall, mått 8,2 x4,2 cm, etui, Gebrüder Strauss.

325 kr

Utrop: 275 kr

RING, 18K guld, 12 navetteslipade smaragder, 8 briljanter ca 0,10 ctv, stl 17 mm, vikt 6,3 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld/silver, 9 rosenstenar, stl 17 mm, mittstenen är trasig, ringskena stämplad Hallbergs guldsmeds ab, Stockholm 1949, vikt 4,9 g.

Utrop: 2 300 kr

BROSCH, silver, vindruvor, John Lauritzen, Danmark, höjd 4,7 cm, vikt 8,1 g.

600 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade fasettslipade blå safirer ca 1,06 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-Cr/P, stift, mått 9,5 x 7,0 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 7 300 kr