101 - 120 av 539
1...567...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

HELALLIANSRING, sterlingsilver, safirer, stl 17 mm, vikt 2,3 g, safirer med nagg och mindre skador.

950 kr

Utrop: 350 kr

CAMÉBROSCH, 18K guld, camé, odlade pärlor, mått 36 x 36 mm, vikt 11,7 g, tennlödningar, skador.

Utrop: 4 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, svarta diamanter, rubin på insidan av skena, stl 15,5 mm, vikt 3,1 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/SI, rubin på insidan av skena, stl 15,5 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 14K guld, odlad pärla, stl 16,5 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv ca W/VS, stl 20 mm, Ludvika 1956, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, silver, blå topas, stl 17 mm, vikt 9,4 g, stenen har nagg och skador samt sitter löst i sin fattning.

700 kr

Utrop: 700 kr

RING, silver, citrin, Stockholm 1949, stl 15,75 mm, vikt 9,4 g, stenen sitter löst i sin fattning, nagg.

800 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, 18K guld/silver, rosenslipade diamanter, Stockhom ca 1910, längd 30 mm, vikt 4,4 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS-SI, stl 17+ mm, vikt 4,0 g, en diamant är åttkantslipad.

Utrop: 2 600 kr

HÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca TCr/VS, nagg på kulett, vikt 0,9 g.

950 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,13 ct ca W/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 3 800 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TW/VS, vikt 0,7 g.

4 800 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, höjd 17 mm, vikt 0,8 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

RING, oxiderat silver, delvis förgylld, peridoter, stl 16,5 mm, vikt 12,6 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Granater

GRANAT, kuddslipad 18,22 ct.

475 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, olika slipningar och storlekar, 28,63 ctv, nagg och skador.

Ädelstenar Övrigt

MORGANITER, olika slipningar 15,38 ctv.

750 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver, färgstenar, ödla, längd 5 cm, vikt 9,5 g.

1 600 kr

Utrop: 200 kr

RING, sterlingsilver, färgstenar, fjäril, mått 50 x 37 mm, vikt 13,3 g, stenar med nagg och skador.

900 kr

Utrop: 350 kr