81 - 100 av 539
1...456...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca ovala 7,0 mm, trädd på tråd utan knutar, v-formad, magnetlås i gulmetall, längd ca 45 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 14 odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 16,0 x 18,0 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, grönsvart kvarts, krokar, längd 55,0 mm, vikt 15,5 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rosenkvarts ca 5,0 mm, stift, vikt 0,8 g.

Utrop: 200 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka, delvis knutet, utan lås, längd ca 70 cm.

Utrop: 400 kr

COLLIER, färgad kvarts, trädd på grön tråd, med knutar, längd ca 84 cm.

300 kr

Utrop: 400 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, mässingsfärgad, 30x förstoring, förvaringsetui i plast.

400 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, mått ca 8,5 x 6,0 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ARMRING, sterlingsilver, öppen modell, bredd 30,0 mm, vikt 25,7 g.

650 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, vitmetall, hatt, höjd ca 6,0 cm, vikt 9,4 g.

400 kr

Utrop: 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,10 ct, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 14K vitguld, safirer, 3 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, vita med ton/P stl 17,5 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, 18K roséguld, oval fasettslipad rubin ca 0,45 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, hängets höjd 7,5 mm, längd 40/42 cm, vikt 1,9 g, rubinen är troligen glasfylld.

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, förgylld, granater, längd 41 cm, vikt 17,2 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, sterlingsilver märkt Cham, 21 berlocker varav de flesta är Pandora, ca 6x5 cm, vikt 66,4 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 15 berlocker, några berlocker är ev ej Pandora, längd ca 19 cm, vikt 66,2 g.

800 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, längd ca 3,5 cm, vikt 6,8 g, några diamanter har nagg, svaga fattningar.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, sterlingsilver, mindre åttkantslipade diamanter, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g, diamanter med skador och nagg.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 10 berlocker, några möjligen ej Pandora, längd ca 19 cm, vikt 44,8 g.

750 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,56 ct enligt gravyr, ca TW/SI2, stl 18 mm, vikt 3,3 g, diamant med något mjölkig ton.

Utrop: 6 600 kr