Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juni 2023
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ametister, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,01 ctv, höjd 18 mm, stängbara krokar, vikt 2,4 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 15,75+ mm, vikt 2,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/SI, stift, höjd 22,0 mm, vikt 2,3 g.
SOPHIE BY SOPHIE, ring, sterlingsilver, längd på dekor 40 mm, stl 17 mm, vikt 9,3 g, smyckespåse.
SOPHIE BY SOPHIE, armring, förgylld metall, bredd på dekor 5,8 cm, innermått 20 cm, vikt 60,3 g, smyckespåse.
ÖRHÄNGEN, silver, rosenslipade diamanter, opaler, höjd 40 mm, stift, vikt 9,5 g, skeva stift.
RING, silver, opaler, rubiner, stl 18,5 mm,, vikt 7,8 g, 1 opal saknas samt 1 är skadad.
RING, 18K guld, opal, 22 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,8 g, opalen har små sprickor.
RING, 14K guld, opal, 2 gammalslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 1,6 g, opalen med slitage.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, mått 16 x 16 mm, stift, vikt 4,1 g, 1 snurrebusse i gulmetall.
RING, 18K guld, ovalslipad blå safir, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,1 g, gravyr.
RING, 18K guld/silver, 9 rosenslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 4,4 g, 1 diamant är skadad.