321 - 340 av 720
1...161718...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 maj 2023

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K guld, blå safir, briljantslipade diamanter 0,20 ctv enl gravyr, stl 19 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 300 kr

CARMOSÉHÄNGE, 18K guld, blå safir, 10 åttkantslipade diamanter, höjd hänge 17 mm, vikt 2,2 g.

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, blå safirer, diamanter, vikt 3,2 g.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld, längd 50 cm, vikt 88,3 g, i behov av omträdning, extra pärlor och lås i sterlingsilver.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca W-TCa/VS-P, diameter 7 mm, stift, vikt 0,9 g, saknar snurrebussar.

Utrop: 3 900 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 18K vitguld, ametist, diamanter, odlade pärlor, Jack Snarberg, Stockholm 1967, längd 48 cm, pärlor ca 7 mm, vikt 34,0 g.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, platina, 7 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca W/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 14K vitguld, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 15,25 mm, vikt 3,8 g.

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, räfflad bård, hexagonal, Ceson, Göteborg 1969, höjd 9 cm, fylld botten, vikt 286,6 g, repor.

Utrop: 550 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, oktagonala kolonner, GAB, Stockholm 1965, höjd 16 cm, fylld botten, totalvikt 353,9 g, repor, ena botten något lös.

650 kr

Utrop: 700 kr

LJUSSTAKAR, silver, vidgande kolonner, Tesi, Göteborg 1957, höjd 17 cm, fylld botten, vikt 403,1 g, repor.

650 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, två vita opaler, 24 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca W-TCr/VS, skruv, vikt 5,7 g.

BROSCH, sterlingsilver, löv, emalj, Danmark, Brdr. Bjørklund, bredd 63 mm, vikt 10,1 g, skadad emalj.

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 14K guld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 1,2 g, otydliga stämplar, nagg på kuletten.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Herring

ORDENSRING, 18K guld, Frimurarna, emalj, stl 21,5 mm, vikt 7,4 g, emaljskador, gravyr.

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld/silver, 2 odlade pärlor ca 7,5 mm, 2 gammal- och 12 rosenslipade diamanter, höjd 35 mm, vikt 4,0 g, stift, diamanter med nagg.

Utrop: 2 900 kr

ARMBAND, Krona, 18K guld, rubiner, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, längd 16-17,5 mm, vikt 1,8 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla 10,4 mm, briljantslipad diamant ca 0,03 ct W/SI, höjd 20 mm, vikt 2,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv ca W/VS-SI, stl 16,25 mm, Schalins, vikt 3,7 g.

4 400 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv ca W/SI, stl 16,25 mm, Iduna, vikt 4,4 g.

Utrop: 6 000 kr