341 - 360 av 720
1...171819...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 maj 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,09 ctv, stift, vikt 0,9 g, ett fåtal diamanter har nagg.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, vita och svarta briljanter ca 0,18 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 3 700 kr

HÄNGE, sterlingsilver, engelska stämplar, höjd 4 cm, vikt 15,3 g.

Utrop: 125 kr

BROSCH, silver, lila emalj, Norge, längd 5,8 cm, vikt 13,8 g, emaljskador.

75 kr

Utrop: 100 kr

COLLIER, sterlingsilver, peridoter, längd ca 42-45 cm, vikt 14,6 g, stämplad GHA.

850 kr

Utrop: 150 kr

CARMOSÉRING, silver, ovalt fasetterad citrin, pärlor, gula mindre glasstenar, stl 17,5 mm, svensk kontrollstämpel, vikt 7 g, citrinen har en mindre skada i paviljongen och glasstenarna har skador och nagg.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca W, skador, nagg, två diamanter saknas, stl 17,25+ mm, vikt 4,0 g.

3 200 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, skada, nagg, 26 åttkantslipade diamanter ca 0,78 ctv, skador, nagg, ca TW-W/P, stl 17 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, Spectre, briljantslipad diamant 0,33 ct enligt gravyr, ca TW/VS, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö, stl 18,75 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, platina, 3 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr/VS- SI, skador i krona och kulett, stl 15,25+ mm, åttkantslipade och blå glasstenar, skador, nagg, stl 15,25 + mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld / vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stift, huggies, vikt 7,1 g.

Utrop: 3 400 kr

TRESTENSRING, platina, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, C.G. Hallberg, Stockholm 1954, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g, mittstenen har inverterad natural på rondisten.

Utrop: 4 500 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 20,25 mm, vikt 4,3 g, gravyr.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, 18K guld, odlade pärlor, längd 45 cm, vikt 15,4 g.

Utrop: 7 200 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade saltvattenspärlor, längd 19 cm, vikt 6,4 g, extra länkbit.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

CAMROSÈHÄNGE, 14K guld, smaragd, åttkantslipade diamanter, vikt 0,7 g.

800 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, 14K guld, odlade pärlor, längd 42 cm, knutet, vikt 31,6 g.

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 14K guld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/SI, stl 18,25 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipade diamanter 0,80 ctv, ca TW-W/SI, stl 17,75 mm, vikt 3,2 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE, hjärta, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, höjd 14 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 1 800 kr