121 - 140 av 576
1...678...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

Ädelstenar Safirer

18 ROSA SAFIRER, behandlade, ovalslipade, 5,41 ctv, 4,8-4,4x3,7-3,4 mm, enstaka har nagg.

1 000 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct ca TW/VS, stl 17 mm, 1983, Örns Juvelateljé, Göteborg, vikt 2,9 g.

Utrop: 3 500 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka. lås i sterlingsilver, längd 43 cm.

475 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, jaspis, färgade odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås, längd 45 cm.

Utrop: 350 kr

COLLIER, jaspis, odlade sötvattenspärlor, silverfärgade detaljer, längd 45 cm.

Utrop: 350 kr

STELT COLLIER, silver, Just Andersen, Danmark, diameter 11,3 cm, vikt 31,8 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, sterlingsilver, cz, Buchwic Concept Jewellery, handgjord, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade diskformade sötvattenspärlor, längd 44 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, rosenkvarts, färgade odlade sötvattenspärlor, fasetterat glas, längd 64 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, längd 45 cm

250 kr

Utrop: 300 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, 10 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,20 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 2 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 åttkantslipade diamanter ca W/VS-SI, stl 18,5 mm, Örns juvelateljé, vikt 3,4 g, gravyr.

Utrop: 2 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, TW(G)/VVS, EX/EX/EX, IGI Diamond Report 549289630, förseglad.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, TW(G)/VVS, EX/EX/EX, IGI Diamond Report 549289653, förseglad.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, TW(G)/VVS, EX/EX/EX, IGI Diamond Report 549289705, förseglad.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, TW(G)/VVS, EX/EX/EX, IGI Diamond Report 549289659, förseglad.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, TW(G)/VVS, EX/EX/EX, IGI Diamond Report 549289675, förseglad.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oval blandslipning, 2,56 ct, IGI certifikat 542222993.

Ädelstenar Övrigt

GUL BERYLL, oval blandslipning, 15,39 ct, "Golden Beryl", IGI certifikat 557239142.

Utrop: 1 800 kr