261 - 280 av 576
1...131415...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

COLLIER, howlit, färgad korall, silverfärgat lås, längd 46 cm.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, tigeröga, krokar, längd 5 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, 2-rader, färgade odlade sötvattenspärlor i olika färger, längd 46 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterlingsilver, snidad bergkristall, granat, buddahfigur, längd 5 cm, vikt 11,2 g.

950 kr

Utrop: 650 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,13 ct, TWVS.

700 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,07 ct, ca TW/VS, stl 21 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, 18K guld, emalj, pärlor, rosenslipad diamant, längd 19 mm, vikt 2,1 g.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld, arbetad yta, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, vikt 9,6 g.

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE, 18K guld, pärla ca 6,5 mm, 12 gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv, höjd 11 mm, vikt 1,5 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, grå ton, 9 mm, vikt 3,7 g, skruvmekanism.

Utrop: 1 500 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 21 åttkantslipade diamanter ca 0,34 ctv, höjd 10 mm, vikt 1 g, stift, saknar snurrebuss, spricka i guldet.

1 300 kr

Utrop: 800 kr

ALTON, örhängen, silver, kalcedon, Falköping 1956, höjd 22 mm, skruvmekanism, vikt 4,3 g.

Utrop: 275 kr

ALTON, armband, silver, blå kalcedon, Falköping 1956, längd 19 cm, vikt 23,2 g, stenarna med nagg.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 9K vitguld, ovalslipad ametist ca 12,50 ct, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 29 mm, vikt 4,8 g, ametisten har litet nagg på kronan.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 9K vitguld, druse, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 34 mm, vikt 5,5 g, flera diamanter har nagg och skador.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 9K guld, ovalslipade kyaniter ca 6,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 17,25 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 2 800 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, diameter 9,5 mm, vikt 1,6 g, stift.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, 0,19 ct, prinsesslipad, Top Wesselton(F)/SI2.

850 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,26 ct totalt, ca TW-W/VS, stift, en snurrebuss saknas, vikt 1,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

SKENA MED DIAMANTER 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,59 ct totalt, ca TW/VS vikt 1,9 g.

Utrop: 3 700 kr