221 - 240 av 576
1...111213...29 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

RING, guld, 3 ovalslipade safirer, åttkantslipade diamanter stl 17,5 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, imitationspärlor, 4 gammalslipade diamanter ca 0,30 ctv, höjd 15 mm, vikt 4,3 g, skruvmekanism.

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade och orientaliska pärlor, ca 2 - 6 mm, lås i 18K guld, gammal- och rosenslipade diamanter, diamanter, 50 cm, vikt 8,7 g, säkerhetskedja.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca R/VS, stl 17,75 mm, vikt 1,8 g.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct, stll 18 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, gammalslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 17,75 mm, vikt 1,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

OLLE OHLSSON, hänge, silver, gubbe, signerad, höjd 3 cm, kedja längd 40 cm, vikt 9,8 g.

Utrop: 800 kr

4 ARMBAND, sterlingsilver, venezia, längd 22-24 cm, vikt 5,1 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 2 st, förgylt sterlingsilver, granater, längd 6/12 mm, vikt 3,4 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, korall, färgade sötvattenspärlor, onyx, silver, knyts framtill, längd 122 cm, vikt 77 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

2 ARMBAND, sterlingsilver, pansar, s-länk, längd 23 cm, vikt 3,4 g.

Utrop: 125 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 23,94 ctv, gröna, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 17,44 ctv, gröna, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 550 kr

OLLE OHLSSON, hänge, silver, gubbe, signerad, höjd 3 cm, pansarkedja 80 cm, vikt 11,1 g.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 13,42 ctv, gröna, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, 8,34 ct, rosa, snidad, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 325 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 13,29 ctv, rosa, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 800 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 22 mm, vikt 2,3 g

150 kr

Utrop: 175 kr

Utrop: 175 kr

RING, 14K guld, cabochonslipad ametist ca 12,0 ct, odlade pärlor, stl 17 mm, vikt 9,4 g.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr