181 - 200 av 263
1...91011...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 mars 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 1,68 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, längd ca 3,5 cm, diameter ca 2-2,5 cm, vikt 19,5 g.

Utrop: 41 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade 0,85 ctv, ca TW(G)/VVS, stl 13,25 mm, vikt 6,3 g, iläggskulor för storleksförminskning.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 58 briljanter ca 3,02 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, längd 18 cm, vikt 11,3 g, någon enstaka diamant har nagg.

38 000 kr

Utrop: 42 000 kr

RING, 18K vitguld, 19 baguetteslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,9 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 9 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 2,01 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, längd ca 2,5 cm, bredd ca 2 cm, vikt 7,7 g, någon enstaka diamant har nagg vid kuletten.

Utrop: 29 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, knappmekanism, ca 20x17 mm, vikt 4,1 g.

12 400 kr

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, låghaltigt guld, rosenslipade diamanter, höjd 36 mm, vikt 10,6 g, krokar, flera diamanter med skador och nagg.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

COLLIER, 18K guld, 5 ovalslipade smaragder, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, längd 40 cm, vikt 15 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 1,24 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, va TW/VS, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1984, stl 18,25 mm, vikt 4,4 g, smaragden med inneslutning som når ytan.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, 9 baguetteslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCa/SI-P, stl 17- mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 7 300 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,16 ct ca W/VS, bredd 52 mm, vikt 2,3 g, större natural på paviljongen.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, baguetteslipade diamanter samt svarta briljanter ca 0,43 ctv, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 4 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,62 ct, River(E)/IF, förseglad av Rolf Kruger.

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stift, vikt 3,2 g.

Utrop: 9 000 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI, längd 37 cm, vikt 48,7 g.

Utrop: 28 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld/platina, antikslipad diamant ca 0,75 ct, ca TCa/SI2, stl 17,5+ mm, vikt 1,9 g, diamanten med nagg och små skador på rondisten, etui.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, två carréslipade ametister, 74 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TCr-CA/VS-SI, höjd 3,4 cm, vikt 14,9 g, stift, ametister rör sig i sin fattning.

Utrop: 8 900 kr

ENSTENSRING, silver, gammalslipad diamant ca 0,95 ct, ca River(E)/P1, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g, diamanten har nagg på kronan och inverterad natural på rondisten.

13 000 kr

Utrop: 15 000 kr

HÄNGE, Musse Pigg, 18K guld, rubin, 4 diamanter ca 0,02 ctv, höjd 32 mm, vikt 5,4 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,21 ct enligt gravyr, ca TW(G)/P2, vikt 3,1 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr