341 - 360 av 439
1...171819...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022

Klubbad för

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSRING, platina, kuddslipad diamant 0,70 ct, River(D)/VS2, GIA Report No 1209661906, stl 17 mm, vikt 4,4 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

Utrop: 31 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 1,19, 40 briljantslipade ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,7 g, akvamarinen har nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalfasetterade rosa turmaliner ca 1,49 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,5 g, 1 turmalin har ett litet nagg.

Utrop: 6 800 kr

SUPSKED, silver, skaft med dubbelsidig kerub, 1800-tal, längd 151 mm, vikt 41,6 g, inga stämplar.

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER MED HÄNGE , Southseapärlor, 33 st, barocka, lås i 18K vitguld, längd 40 cm, HÄNGE, 18K vitguld, droppfornad pärla ca 13,5 mm, 10 briljantslipade diamanter 0,05 ctv, ca W/SI,, 4 extra pärlor medföljer.

Utrop: 15 000 kr

RING, 18K rodinerat guld, smaragd ca 2,00 ct, 6 briljantslipade diamanater ca 0,08 ctv, stl 17,5 mm, vikt 6,3 g, smaragd med mindre nagg samt inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, platina, 8 rundslipade blå safirer ca 0,17 ctv, 7 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,5+ mm, vikt 2,4 g, 1 diamant har inneslutningar som når ytan samt ett nagg.

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÉRING, platina, ovalslipad tanzanit ca 0,61 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 10 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 smaragder ca 0,30 ctv, 5 prinsesslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g, smaragderna har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 60 briljnatslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca River/VS-SI, höjd på hänget 1,9 cm, längd på kedjan 38/46 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, platina, kuddslipad diamant 0,72 ct, River(E)/SI1, GIA Report No 2165192300, 16 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75+ mm, vikt 3,3 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

Utrop: 35 000 kr

RING, platina, rubin ca 0,35 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16 mm, vikt 3,7 g, rubinen har en liten skada vid rondisten.

Utrop: 7 600 kr

COLLIER, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,44 ct, ca 0,44 ct, ca W/SI, längd ca 45 cm, vikt 15,2 g.

Utrop: 11 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 18 mm, ankarlänk 410 mm, vikt 2,9 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 7 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 37 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TW-TCa/SI-P, höjd 16 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 9 200 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,54 ct, TW(F)/VS2, mått 5,24x5,18x3,30 mm, förseglad, certifikat från Rolf Krieger.

Utrop: 12 200 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 1,53 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 8 mm, stift, vikt 2,7 g, ena safiren har nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 13 mm, huggies, vikt 3,2 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr