221 - 240 av 439
1...111213...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 16 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade ametister ca 20,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, höjd 42 mm, vikt 8,3 g, stift.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K guld, 7 fasettslipade gula safirer ca 1,85 ctv, storlek 17,25 mm, vikt 2,3 g.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 10 gammalslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,9 cm, längd på kedjan 40 cm, vikt 5,3 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/SI, höjd på hänget 1,4 cm, längd på kedjan 42 cm, vikt 5,3 g.

Utrop: 4 400 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgylld, ovalslipad topas ca 3,50 ct, stl 18 mm, vikt 6,6 g, topasen har nagg på kuletten.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, sterlingsilver, delvis förgylld, ovalslipad topas ca 13,00 ct, höjd 34 mm, vikt 10,1 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 2,6 g.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr

BENGT LILJEDAHL, ring, 18K guld, snidad ametist, Stockholm 1968, stl 16 mm, vikt 2,3 g, ametisten har en skada och små nagg.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, låghaltigt guld, kulor av korall 6,5-5,2 mm, vikt 3,2 g, etui.

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, 2-delad, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, ca TW(G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 7,5 g, gravyr.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, sockertoppslipad ametist, Rune W. Andersson, Uddevalla 1963, stl 15,5 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 200 kr

BESTICKSERVIS, 96 delar, silver, modell Rosenholm, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 bordsgafflar, 11 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 kaffeskedar, 1 serveringssked, GAB, totalvikt 3566,8 g.

15 200 kr

Utrop: 15 600 kr

BORDSGAFFLAR, 12 st, silver, modell Rosenholm, GAB, Eskilstuna 1977-1978, längd 181 mm, totalvikt 434,8 g.

Utrop: 3 000 kr

BORDSSKEDAR, 9 st, silver, modell Rosenholm, GAB, längd 182 mm, totalvikt 371,0 g.

Utrop: 2 500 kr

SMÖRGÅSBESTICK, 10 st, silver, modell Rosenholm, GAB, längd 136-166 cm, totalvikt 319,3 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-7,0 mm, lås i 18K guld, åttkantslipade diamanter, längd 96 cm, knutet, vikt 52,6 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K vitguld, odlad pärla, åttkantslipade diamanter, vikt 1,9 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, platina, gammalslipad och rosenslipade diamanter, mått 30x32 mm, vikt 6,5 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 500 kr