161 - 180 av 607
1...8910...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 december 2022

Klubbad för

DIAMANT, antikslipad, 0,42 ct, Light Yellow/SI, 4,2x3,9x3,2 mm, små nagg och inneslutningar som når ytan.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,29 ct, ca Ca/VS, 4,1x3,5x2,4 mm, inverterade naturaler.

800 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,32 ct, Ca/P, 4,0x3,9x2,7 mm, små nagg.

600 kr

Utrop: 700 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,31 ct, ca TW/SI, 3,94x3,57x2,88 mm, liten skada.

900 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,32 ct, ca TCr(I)/P2, 4,08-3,85x3,03 mm, nagg och inneslutning når ytan.

600 kr

Utrop: 700 kr

2 DIAMANTER, antikslipade, 0,26 ctv, ca W/VS, 3,0x2,6x1,9 mm och 3,0x2,9x2,2 mm, diamanterna har nagg och inverterade naturaler.

600 kr

Utrop: 700 kr

4 DIAMANTER, antikslipade, 0,62 ctv, TCa-Ca/VS-P, 3,0x2,6x2,0 mm, 3,1x2,7x2,2 mm, 3,3x2,7x2,1 mm och 3,1x2,9x2,3 mm, nagg och inverterade naturaler.

1 900 kr

Utrop: 700 kr

THERESIA HVORSLEV, hänge med kejda, sterlingsilver, Mema, Lidköping 1974, höjd 2,3 cm, längd på kedja 45 cm, signerad vikt 7,5 g.

800 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, förgyllt silver, koraller, filigranarbete, ledade segment, längd 18 cm, vikt 20,2 g, troligen Italien.

Utrop: 1 700 kr

PATRIK AF FORSELLES, alliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 7,2 g, ringen är i behov av putsning och rodinering.

Utrop: 4 200 kr

ARMRING, sterlingsilver, 2 snidade ametister, Sandin & Söner, Göteborg 1969, mått 60x65 mm, vikt 28,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, sterlingsilver, organisk form, Åbo 1972, justerbar storlek, vikt 18,0 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

41 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,98 ctv, ca LY/VVS-VS, diameter 1,8 mm.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K guld, grön och vit emalj, stl 16,75 mm, vikt 8,6 g, emaljskador.

Utrop: 4 200 kr

RING, 18K guld, granater, stl 16,5 mm, vikt 8,5 g, 1 sten har limrester.

Utrop: 4 200 kr

ENGELBERT, hänge, 18K guld, bergkristall, design Stigbert, Stockholm 1980, höjd 20 mm, vikt 2,6 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ametister, 2 odlade pärlor, höjd 30 mm, stift, vikt 2,7 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld med oval smaragd 0,31 ct, 34 briljanter 0,16 ctv, TW(G)/VS, storlek 16,75 mm, vikt 2,3 g

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver, höjd 47 mm, vikt 8,5 g.

900 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, sterlingsilver, längd kedja 60 cm, vikt 20,8 g.

Utrop: 400 kr