Parti silver S830 995,7g med gravyr
Utrop: 6 600 kr
Teskedar 8st S835 218,5g stämplade 1898-1899
Utrop: 1 500 kr
Såsslev S830 36,8g
Utrop: 250 kr
Serveringsskedar 3st S830 163,1g
Utrop: 1 100 kr
Parti silver S830 79,6g defekt med gravyr
Utrop: 550 kr
Parti silver S925 16,9g defekt
Utrop: 125 kr
Pokal S830 93,5g höjd 12cm bucklig
Utrop: 600 kr
Pokal S830 121,7g höjd 9,0cm
Utrop: 800 kr
Matskedar 5st S830 289,2g
Utrop: 2 000 kr
Ask med lock S835 brv 411,1g, engelska stämplar, klädd insida, träbotten, 17x13x7,5cm
Utrop: 1 700 kr
Armband S925 11,9g 20,0cm Efva Attling modell Ring Chain Bracelet
Utrop: 1 000 kr
Collier i förgyllt tenn Börje Tennung 82,0cm
Utrop: 100 kr
Ring i förgyllt tenn Börje Tennung, Ø16/justerbar storlek
Utrop: 75 kr
Hänge 18K 0,6g defekt
Utrop: 300 kr
Collier S830 11,2g 46,5cm
Skaldjursgaffel S825 21,6g med emalj
Utrop: 150 kr
Sockerströare S830 12,0g
Pokal S830 160,7g höjd 9,5cm
Vas i glas, Fiskgraal, Orrefors, signerad Edward Hald, höjd 11cm
Utrop: 2 400 kr
Cartier Santos Ronde, Ø29mm, automatisk, stål/guld, datum, unisex, safirglas, box, cert från 1987, instruktionsbok, snr 269925236,
Utrop: 11 400 kr
Tisdag 22 nov 2022