201 - 220 av 296
1...101112...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 oktober 2022

Klubbad för

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade rubiner ca 1,22 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 10 mm, stift, vikt 2,1 g, rubinerna har nagg, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

8 100 kr

Utrop: 9 000 kr

HÄNGE, 18K guld, lavacamé, Stockhom 1929, mått 3,0x 4,5 cm, vikt 11,5 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

CAMROSÈRING, 18K vitguld, ovalslipad safir 1,16 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca W(H)/P, stl 18 mm, vikt 4,6 g.

8 600 kr

Utrop: 7 700 kr

Utrop: 9 500 kr

RING, platina, asscherslipad diamant 1,00 ct, River(E)/SI1, GIA Report No 2131336096, 40 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g, GIA certifikat, stenkuvert.

42 000 kr

Utrop: 46 000 kr

RING, 18K vitguld, korall, onyx, 55 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 13,9 g, spricka i ringskenan.

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade akvamariner ca 4,93 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, höjd 20 mm, vikt 3,1 g, stift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 7 400 kr

BROSCH, bukett, silver, paste, mått 8,0x5,5 cm, vikt 24,0 g, några paste har skador och nagg.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,0-9,5 mm, lås i 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, längd 88 cm, knutet, vikt 100,7 g.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, opal 9,54 ct, briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca Cr-Ca/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 16 600 kr

RING, platina, kuddslipad diamant 0,72 ct, River(E)/SI1, GIA Report No 2165192300, 16 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75+ mm, vikt 3,3 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

RING, 18K guld, smaragdslipad smaragd ca 0,85 ct, kuddslipade safirer ca 1,17 ctv, 52 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Tcr/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 17 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,24 ct, ca TW(F)/VS, 10 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 7 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,86 ct enligt gravyr, ca W(H)/VS2, stl 18,75, vikt 8,1 g, gravyr.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

ENSTENSRING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,60 ctv, ca W/SI, stl 15 mm, vikt 1,9 g, nagg och skador, sten ligger löst i fattning.

Utrop: 5 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 1,13 ctv, ca TW/VS-SI, stl 15,25 mm, vikt 2 g.

7 500 kr

Utrop: 8 300 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, behandlade rosa safirer ca 2,64 ctv, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 7 700 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 2,68 ctv, ca TCr-Cr/SI, längd 17 cm, vikt 3,7 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 35 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, smaragder ca 5,24 ctv, doserad, längd 41,5 cm, vikt 19,1 g, enstaka smaragder med skador och nagg.

Utrop: 31 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, Southsea pärla, ca 16 mm, gammalslipad diamant ca 0,36 ctv, ca W/SI, längd 42-45 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 10 000 kr