81 - 100 av 483
1...456...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, snäckskal/silver, Gustaf Wallberg, Vimmerby 1842.

2 100 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, odlade pärlor, vikt 2,1 g.

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver med vit paste, längd 48 cm, knutet, vikt 24,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE/KEDJA, kedja i 9K guld, hänge i 18K guld, 4 prinsesslipade diamanter ca 0,24 ctv, längd 41,5 cm, vikt 1,9 g.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, höjd 4,8 cm, vikt 21,3 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, äldre briljant- och briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca W-TCr/SI, vikt 1,4 g, stift, båda diamanterna har nagg på kuletten, den äldre briljantslipade diamanten har skada på paviljongen och vid rondisten.

DIAMANT, briljantslipad 0,36 ct, ca TCa(L)/VS, ej rund, natural.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,42 ct, ca F/VS2, stor extra fasett, natural, tjock rondist.

4 900 kr

Utrop: 4 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, höjd 45 mm, vikt 19,2 g.

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, "jordgubbskvarts" kulor ca 16,3 mm, stretch, vikt 82,8 g.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, kulor, rhodokrosit, längd ca 66 cm, kulor ca 5,1 mm, stretch.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5-4,8 mm, off round, röda stenar, guldfärgade kulor, längd ca 90 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5-4,8 mm, off round, gröna stenar, gulfärgade kulor, längd ca 90 cm.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, blågröna stenar, Gustaf Dahlgren & Co, längd 18 cm, vikt 31,4 g.

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld/silver, syntetisk rubin ca 7,5x7 mm, rosenslipade diamanter, stl 16 mm, vikt 4,8 g, rubinen har interna sprickbildningar, diamanter med nagg och skador..

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad syntetisk safir, stl 17,5+ mm, vikt 4,0 g, safiren rör sig i fattningen och har nagg på paviljongen.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, granatkulor ca 11,2 mm, stretch, vikt 53,0 g.

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, kulor, rhodokrosit, längd ca 70 cm, kulor ca 5,7 mm, stretch.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd ca 84 cm, vikt 70,9 g.

1 700 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, odlad pärla 6,5 mm, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/SI, vikt 1,7 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr