361 - 380 av 483
1...181920...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

MEDALJONG, silver, halpärlor, emalj, plats för två ovala fotografier, endast ett skydd finns kvar, vikt 14,6 g, dekor.

550 kr

Utrop: 350 kr

SORGSMYCKE, brosch, metall, jet, onyx, bredd 5,5 cm, vikt 6,8 g, något slitet etui.

400 kr

Utrop: 450 kr

SORGSMYCKE, collier, förgyllt silver, onyx, längd 47 cm, vikt 68,6 g.

900 kr

Utrop: 700 kr

STIGBERT, brosch, 18K guld, bergkristall, Engelbert, bredd ca 4 cm, vikt 8,0 g, signerad.

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSRING, 20K guld, äldre briljantslipad diamant ca 0,25 ct ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g. gravyr, nagg.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,38 ctv, ca W-Cr/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, diamanter med skador och nagg.

Utrop: 2 300 kr

21 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,49 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS

3 700 kr

Utrop: 4 100 kr

38 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,87 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS

Utrop: 7 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovala odlade sötvattenpärlor ca 7,5 mm, vikt 2,6 g, krok.

1 000 kr

Utrop: 850 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca TW-TCr/SI, Schalins, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g, enstaka diamanter med nagg och naturaler.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd ca 70 cm, vikt 115,7 g, saknar stämplar.

8 700 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMRING, sterlingsilver, ametist, Finland, svenska importstämplar, inre omkrets ca 19 cm, vikt 16,2 g.

2 100 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,23 ctv enligt gravyr, ca W-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 1,8 g.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, brijanter ca 0,18 ctv, ca TW/VVS-VS, Stjärnringen, H Strömdahl, Stockholm 1987, stl 17 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, stl 19,75 mm, vikt 3,9 g, en diamant har skadad kulett och en har kulettfasett.

Utrop: 5 500 kr

RING, 14K vitguld, navettslipad diamant ca 0,20 ct, ca Cr(J)/SI, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, baguetteslipad diamant ca 0,20 ct, ca TCr(I)/VS, stl 17 mm, vikt 6,0 g, små nagg på diamanten.

Utrop: 3 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragder, 24 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stift, vikt 2,5 g,

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

KLACKRING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd, åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 7,0 g, smaragd med inneslutningar som når ytan samt nagg, missfärgningar på guldet.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K guld / palladium, safir, 4 diamanter ca 0,10 ctv, stl 17,5 mm, Finland, 1952, vikt 7,7 g.

Utrop: 4 500 kr