241 - 260 av 324
1...121314...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juli 2022

Klubbad för

BESTICKSERVIS, silver, 116 delar, modell Svensk rund, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 efterrättsskedar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, 12 mockaskedar, 4 smörknivar, ett par serveringsbestick, såssked, tårtspade, vikt ca 3760 g.

13 000 kr

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W-TCr/SI-P, stift, vikt 2,4 g, diamanter med nagg och skador.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 4,5 g, enstaka diamant med nagg på kuletten, gravyr.

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,65 ct, ca W(H)/P1, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g, mittstenen har mjölkig ton, gravyr.

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,47 ctv, TW/VS, stl 17 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 8 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, onyx, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VS, 19x30 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, 14 mm, vikt 10,3 g.

Utrop: 5 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 5,10 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 16,5 cm, vikt 9,7 g, några diamanter med nagg.

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 17 mm, kedja 45 cm, vikt 3,0 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljanter ca 4,40 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 16 cm, vikt 8,5 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 40 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalfasetterade akvamariner ca 1,19 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,8 g, akvamarinerna har nagg.

Utrop: 5 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 1,50 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 1,5 g.

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 droppslipade safirer ca 1,40 ctv, 66 briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 27 mm, stift, vikt 4,5 g, några safirer har små nagg.

Utrop: 14 800 kr

Smycken Brudkrona

BRUDKRONA, sterlingsilver, höjd 5 cm, diameter 13 cm, 2 nålar, vikt 110,8 g, ostämplad.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

BESTICKSERVIS, 73 delar, silver, modell Svensk Rund, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 borsdskedar, 12 kaffeskedar, 1 tårtspade, GAB, Eskilstuna 1992-1992, totalvikt 2898 g, i tyglindor.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 8,88 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 17,8 cm, vikt 13,1 g, enstaka diamanter pique.

Utrop: 100 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, blå safirer ca 0,90 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 18 mm, längd på kedjan 46 cm, vikt 3,7 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, opal ca 7,22 ct, briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-Ca/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 20 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 33 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-TCa/P, höjd på hänget 15 mm, ankarlänk 42 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 200 kr