141 - 160 av 581
1...789...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022

Klubbad för

COLLIER, lås i förgyllt silver, kulor troligen i metall, blandad kvarts, längd 44 cm.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 9 000 kr

COLLIER, lås i förgyllt silver, kulor i gulmetall, kvarts, prehnit, längd 49 cm.

750 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,9 g, diameter 7 mm.

Utrop: 12 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 10-12 mm, längd 45 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 93,3 g, knutet.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

GEORG JENSEN, hänge, Daisy, förgyllt silver, vit emalj, diameter ca 18 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 350 kr

DAVID ANDERSEN, collier, förgyllt silver, vit emalj längd 39,5 cm, vikt 26,4 g.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 14K guld, odlad pärla, kors, höjd 50 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 1 800 kr

UPPLÄGGNINGSBESTICK, silver / stål, 2 delar, Kultakeskus Oy, Finland, 1990, vikt 148,8 g, något skadat plastskydd.

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljant- och 6 åttkantslipade diamanter enligt gravyr 0,28 ctv ca W/VS-SI, stl 16,5 mm, Bo Cedstam 1974, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, en större och 10 mindre briljanter ca 0,60 ctv ca W-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,6 g, huvudstenen har en skada under rondisten nära en klo, även ett mindre nagg på kuletten.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, peridoter, 16 briljantslipade diamanterca 0,08 ctv, höjd 16 mm, vikt 5 g, stift, saknar snurrebussar.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, 14K guld, spektrolit, höjd 26 mm, vikt 3,5 g.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

RING, 14K vitguld, tanzanit, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stl 17 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 900 kr

ALTON, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 15,5 mm, vikt 3,7 g, gravyr.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, trapetsslipade diamanter ca 0,22 ctv, höjd 14,9 mm, vikt 1,5 g, stift.

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, barocka Southsea pärlor ca 14,2 mm, stift.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

BROSCH, 14Kguld/silver, 2 odlade pärlor, rosenstenar, 25x20 mm, vikt 1,3 g.

Utrop: 700 kr

Silver Fat

MAPPIN WEB, fat, sterlingsilver, vit kalcedon, London 1913, diameter 85 mm, vikt 39,2 g, sliten förgyllning.

750 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Safirer

GRÖN SAFIR, triangulärt slipad, 1,03 ct, 5,4x7,0x3,3 mm.

550 kr

Utrop: 550 kr