521 - 540 av 581
1...262728...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022

Klubbad för

COLLIER, bärnsten, längd 57 cm, vikt 52,6 g.

Utrop: 700 kr

COLLIER, bärnsten, längd 66 cm, vikt 45,0 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, bärnsten, längd 65 cm, vikt 58,5 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, bärnsten, längd 43,5 cm, vikt 31,3 g.

Utrop: 450 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,22 ct, TW/VS, liten natural vid rondisten.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,42 ct, 5,6x4,7x2,1 mm, skador och inneslutningar når ytan.

700 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 0,50 ct, 5,6x4,3x2,6 mm, nagg och inneslutningar når ytan.

650 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, rund, 2,93 ct, 8,6x8,5x6,7 mm, små nagg.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,5 mm, lås i silver, längd 73 cm, knuet, vikt 55,9 g.

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, smaragder, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1976, stl 16 mm, vikt 2,3 g, smaragderna har nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, mabépärla, 12x20 mm, vikt 4,9 g.

2 300 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 16 mm, vikt 3,2 g, några diamanter har nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, rubin ca 0,35 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,1 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12 mm, stift, vikt 4,6 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i slver, längd 40 cm, knutet, vikt 22,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, kulor av blågrön natursten, sterlingsilver, längd 52 cm, vikt 144,4 g, trädd på vajer.

400 kr

Utrop: 440 kr

Ädelstenar Safirer

12 SAFIRER, orange, gula, gröna, hjärtformade, 3,25 ctv, berylliumbehandlade.

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TCa/P, stl 15,75 mm, vikt 2,2 g, diamant med inneslutningar som når ytan med naturliga håligheter.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,35 ct, ca Cape/P, brun färgton, inneslutningar som når ytan med naturliga håligheter.

800 kr

Utrop: 550 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/SI, stl 17,75 mm, vikt 2,2 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr