121 - 140 av 330
1...678...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 9 juli 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade Golden South Sea pärlor ca 10,7 mm, briljanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS-SI, längd ca 3 cm, stift, vikt 11,7 g.

Utrop: 13 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rökkvarts, längd 4 cm, stift, vikt 16,1 g, slitna fasettkanter och nagg.

Utrop: 8 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljanter ca 2,00 ctv, ca TW-W/VS-P, längd 45 cm, vikt 16,7 g, en lödning har gått upp, några mycket små nagg.

Utrop: 17 000 kr

Utrop: 12 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,45 ct, TW(F)/SI1, IGI certifikat F5D91265.

Utrop: 6 200 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,46 ct, River(D)/SI1, IGI dossier F5A63493.

Utrop: 6 800 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 3,58 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 12,1 g.

Utrop: 30 000 kr

COLLIER, 18K guld, längd 45 cm, ihålig, vikt 36,6 g.

17 200 kr

Utrop: 18 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,72 ct, ca River(E)/VVS1.

26 000 kr

Utrop: 29 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct ca TW/VS, venezia, längd 40 cm, säkerhetskedja, vikt 4,0 g.

Utrop: 5 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,57 ct, ca River(D)/VVS1.

Utrop: 18 000 kr

BROSCH, 18K guld, camé, Gustaf Dahlgren, Malmö 1865, antik, 5,8 x 5 cm, vikt 17,9 g, gravyr på baksidan.

4 600 kr

Utrop: 4 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,73 ct, ca River(E)/VVS1, extra fasett.

26 000 kr

Utrop: 29 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,64 ct, ca River(D)/VVS1, extra fasett.

Utrop: 19 200 kr

TENNISARMBAND, 18K förgyllt vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 7,05 ct ca River-TW/VVS, längd cm, vikt 19,2 g, säkerhetskedja samt låsöglor, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 100 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärtslipad topas, längd 42 cm, vikt 19,5 g, topasen med mindre nagg.

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K guld, hjärtslipad topas, stl 17,5 mm, vikt 9,8 g.

3 800 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipade safirer ca 5,00 ctv, 61 briljantslipade diamanter ca 1,57 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,25 mm, vikt 7,4 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 18 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,88 ct, trapetsslipade diamanter ca 0,43 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 10 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 18 600 kr