Avslutad | Aficionado – Torsdag 11 augusti 2022
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall Bandouliere 60, monogram canvas, 60x31x26 cm, axelrem.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Silverdukat, 1771, Zeeland, kvalité ca 1/1+, diameter 41 mm, vikt 28,1 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1788, Ryssland, kvalité ca 1?, diameter 38 mm, vikt 24,1 g, har troligen varit hängd.
PORTFÖLJ, BROOKS BROTHERS, svart skinn, silverfärgade beslag, 42x32x10 cm, nyckel, hänglås, axelrem.
Mynt Svenska mynt
3 MYNT, silver, 2 st 1/24 Rd 1783-1811, 5 Öre SM 1709, kvalité ca 1, total vikt 9,1 g.
Mynt Utländska mynt
5 MYNT, silver, Rom, kvalité ca 1?-1, total vikt 15,2 g, flera kantskador på ett av mynten.
Mynt Sedel
11 SEDLAR, 1 Dollar, USA, 1899-1963 (de flesta är från 30-talet), 6 st är silver certifikate, kvalité ca 1? - 01.
SOLGLASÖGON, RAY BAN. RB 3183, 003/Z1, 63 15, silver bågar, spegel glas, etui.
SOLGLASÖGON, RAY BAN, Top Bar, 3179, 006/71, 63 15, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui.