281 - 300 av 372
1...141516...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 juni 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 18 mm, vikt 2,8 g, stift, någon diamant med litet nagg.

Utrop: 10 400 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv ca W/VS, stl 19 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 5 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 14 mm, huggies, vikt 2,3 g.

5 900 kr

Utrop: 6 400 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin ca 8,00 ct, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 7,6 g, akvamarinen har nagg.

10 000 kr

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, odlad pärla, åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, längd 46 cm, vikt 11,7 g.

Utrop: 6 200 kr

RING, 14K guld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca TW(G)/VS1, stl 17,25 mm, vikt 13,9 g, några mycket små nagg på paviljongen mot kuletten.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 3,20 ctv, TW-TCa/VS-P, stl 19 mm, vikt 19,6 g, några diamanter med nagg på kuletten, mittstenen är ca 0,62 ct TCa(K-L) med nagg på kuletten.

Utrop: 25 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, 8 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,5 g.

2 DIAMANTER, baguetteslipade 0,62 ctv, ca TCr/VVS, naturaler, 5,34 x 2,93 och 5,32 x 2,91 mm.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 92 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca W-TCa/VS-P, höjd 29 mm, vikt 5 g, stift/clips.

Utrop: 7 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade akoyapärlor ca 8,0-8,5 mm, Japansk PSL certifikat, lås i 14K guld, längd 45 cm, vikt 40,5 g, etui.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade akoyapärlor, ca 7,6-7,7 mm, vikt 1,9 g, stift, etui.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, odlad pärla ca 8,6 mm, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G)/SI, stl 18 mm, vikt 7,8 g, pärla sitter något löst, ett fåtal diamanter med naturliga håligheter samt naturaler.

Utrop: 9 000 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, 4,51 ct, violett, Sri Lanka, 8,97x8,64x6,6 mm, Swedish Gem Lab report GR00716.

Utrop: 10 000 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 1,81 ct, 8,12x6,36x3,42 mm, Swedish Gem Lab report GR00715.

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 3,06 ct, 9,6x7,1x5,1 mm.

Utrop: 2 300 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,16 ct, ca Ca/P2, brun ton.

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljanter 0,75 ctv enl gravyr, ca Cr-TCa/SI2-P1, 1 nagg, stl 18,5+ mm, vikt 6,2 g, Guldfynd.

Utrop: 6 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljanter 0,25 ctv enl gravyr, ca TW-W/VS-SI, Schalins, stl 17,75+ mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 4 400 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv ca W/VS, längd 17 cm, vikt 26,9 g, mindre skada på en diamant.

22 000 kr

Utrop: 25 000 kr