381 - 400 av 1 455
1...192021...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 april 2022

Klubbad för

Assiett Ulrica Hydman Vallien tulpan Ø19,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Assietter ett par Ulrica Hydman Vallien tulpaner Ø19,5cm

Utrop: 100 kr

Utrop: 100 kr

Assietter ett par Ulrica Hydman Vallien tulpaner varav en nagg Ø19,5cm

Utrop: 75 kr

Tekanna S830 brv 406,7g höjd 18,5cm bredd 19cm handtag något löst

Utrop: 2 700 kr

Mjölkkanna S830 117,8g höjd 12cm bredd 11cm

Utrop: 800 kr

Skål Kosta Boda Bertil Vallien satellite signerad snr: 705925 höjd 10,5cm bredd 16,5cm

350 kr

Utrop: 425 kr

Dryckeshorn Bajen målad ca61cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Ljusstakar ett par Mässing höjd 18,5cm Ø10cm

325 kr

Utrop: 200 kr

Sparbössa Rörstrand sköldpadda 18,5cm bredd 14cm litet nagg på undersida

150 kr

Utrop: 200 kr

Vas Gunnar Nylund (1904-1997) chamotte 11,5cm grön

1 100 kr

Utrop: 850 kr

1 100 kr

Utrop: 850 kr

Vas Wilhelm Kåge Argenta blomdekor i silver höjd: 16cm nr:1211

1 100 kr

Utrop: 850 kr

Parti S830 328,3g graverade

Utrop: 2 200 kr

Sockertång S830 29,1g längd 13cm

Utrop: 200 kr

Ring S830 4,4g Ø16¾ med grön sten

125 kr

Utrop: 50 kr

Armband S830 21,9g längd 20,5cm bredd 11mm

Utrop: 150 kr

Kedja Bismarck doserad S925 20,2g längd 49cm bredd 5mm

Utrop: 500 kr

Brosch S830 8,8g med blåa stenar 4,5cm bredd 2,5cm

750 kr

Utrop: 75 kr

Etsning Louise Sparre 14x9cm 1942 signerad i tryck ej examinerad ur ram, skadad tejp på baksida

Utrop: 425 kr