301 - 320 av 321
1...151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2022

Klubbad för

CARMOSÈÖRHÄNGEN, 18K guld, opaler, 32 brilljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca Ca-LY/SI-P, höjd 13,8 mm, vikt 3,3 g, stift.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 1,67 ctv, trapets -, baguette - och briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 17 mm, vikt 3,1 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 7 700 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer 2,28 ctv, längd 18 cm, vikt 8,4 g.

Utrop: 13 800 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, smaragdslipade akvamariner ca 2,67 ctv, 36 briljantslipade diamanter ca 0,67 ctv, ca TW-TCa/VS-P, höjd 12,5 mm, vikt 3,2 g, stift.

Utrop: 9 900 kr

CARMOSÉRING, platina, kuddslipad obehandlad rubin 1,08 ct, GIA certifikat 2396060062, navette - , prinsess - och briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g, rubinen med nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 24 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, South Seapärlor, ca 13,4 mm, stift, vikt 7,2 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Silver Vas

ERIC LÖFMAN, vas, silver, höjd 18 cm, 1983, vikt 296,4 g, signerad.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,01 ct, TCr(I)/SI1, GIA certifikat 6342709122, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

34 000 kr

Utrop: 37 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, prinsesslipade diamanter, stoppers i 18K vitguld, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 84 briljantslipade diamanter 0,37 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 17,5 mm, 4,8 g.

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 1,83 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca CR/P, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 6 100 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärtslipad safir ca 0,59 ct, 41 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 40-42 cm, vikt 3,4 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 8 300 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 2,54 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, 24 droppslipade rubiner ca 3,76 ctv, 65 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 7,9 g.

Utrop: 13 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, stl 16,75+ mm, vikt 3,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, TW-VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, förgyllda i 20K guld, 2 rosenslipade diamanter, svart emalj, längd 4,5 cm, vikt 7,7 g, krokar, etui.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla ca 14,5 mm, baguette - och briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-CR/VS-SI, stl 18 mm, vikt 10,9 g.

Utrop: 15 400 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, saxslipad, 11,55 ct, ca 22,28x9,18x7,39 mm.

Utrop: 2 600 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, saxslipad, 10,08 ct, ca 22,26x8,89x7,33 mm.

Utrop: 2 300 kr