161 - 180 av 291
1...8910...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 mars 2022

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 briljantslipade diamanter ca 1,39 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15,5 cm, vikt 6,8 g.

Utrop: 22 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 93 briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, enstaka P, Evig Jewellery, Stockholm, längd 19 cm, vikt 7,6 g, en diamant skadad och några diamanter har nagg.

Utrop: 19 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TW-W/VVS-VS, kors, kedja längd 42/45 cm, vikt 2,9 g, diamanterna har nagg på kulett.

Utrop: 10 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade Tahiti och South Seapärlor, briljanter ca 0,35 ctv, höjd 26 mm, vikt 12,2 g, stift.

12 000 kr

Utrop: 13 400 kr

KARL-INGVAR JOHANSSON, armring, sterlingsilver, signerad, Göteborg 1977, bredd 10,5 mm, diameter 65 mm, vikt 41,8 g. (d)

Utrop: 1 400 kr

RING, silver, detalj i 18K guld, monogramsignerad, Högbergs Eftr. Anette & Marie Silver, Göteborg 2006, stl 17 mm, vikt 7,0 g. (d)

Utrop: 1 000 kr

SVEN ERIK HÖGBERG, armband, stiliserad ankarlänk, sterlingsilver, Göteborg 1977, längd 20 cm, (d)

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

SVEN ERIK HÖGBERG, collier, siliserad ankarlänk, sterlingsilver, Göteborg 1979, längd 41 cm, vikt 68,3 g. (d)

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

SVEN ERIK HÖGBERG, örhängen, silver/18K guld, diameter 16 mm, vikt 7,5 g, stift. (d)

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

ANDERS HÖGBERG, armlänk, stiliserad ankarlänk, 18K guld, monogramsignerad, Göteborg 1975, längd 19,5 cm, vikt 7,3 g. (d)

Utrop: 4 000 kr

CHOPARD, ring, Happy Diamonds, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW/VS, ref nr 82/2896, serie nr 2914431, stl 17,25 mm, vikt 11,2 g, originaletui, yttarkartong.

Utrop: 10 000 kr

CHOPARD, hänge med kedja, 18K vitguld, Happy Diamonds, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW/VS, ref nummer 79/2896-20 serie nr 2887481, längd 44 cm, vikt 13,3 g, originaletui, yttarkartong.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv varav mittstenarna är ca 0,16 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 1,4 g.

3 300 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 14K vitguld, navetteslipad diamant ca 0,86 ct, ca Ca(M)/VS, grå ton, stl 18,25 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 9 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,35 ct, TCa(K)/VSI, GIA laserinskription 5172125042, 12 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W/VS, stl 15 mm, vikt 5,3 g, en sidosten med skada.

32 000 kr

Utrop: 33 000 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,08 ct, ca W/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,7 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 4,0 g,

11 400 kr

Utrop: 12 400 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipad diamant ca 0,72 ct, ca Faint Pink/SI1, 18 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3 g.

Utrop: 18 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, radiantslipad diamant ca 1,53 ct, ca Light Yellowish Pinkish Brown/SI1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 20 000 kr