61 - 80 av 332
1...345...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2022

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TW-W/VVS-VS, kors, kedja längd 42/45 cm, vikt 2,9 g, diamanterna har nagg på kulett.

Utrop: 10 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct ca W(H)/P1, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, saknar stämplar, nagg på kuletten.

Utrop: 12 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/platina, granater, akvamariner ca 4,60 ctv, gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, clips, vikt 12,8 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 12 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,9 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 12 400 kr

BROSCH, 18K guld, rosenslipade diamanter, Axel Georg Björkman, Stockholm 1867, mått 46x65 mm, vikt 15,6 g.

Utrop: 7 300 kr

RING, platina, ovalslipad obehandlad safir ca 3,15 ct, 6 navettslipade diamanter samt 12 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, IGI certifikat 4509124691 på ringen, stl 16,5 mm, vikt 8,0 g, safiren har visst slitage, några diamanter med mindre skador.

Utrop: 17 400 kr

RING, platina, ovalslipad peridot ca 11,04 ct, 28 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 13,7 g.

Utrop: 13 400 kr

6 600 kr

Utrop: 7 300 kr

RING, 14K guld/platina, smaragdslipad smaragd ca 0,62 ct med nagg och slitage, 6 gammalslipade diamanter ca 1,10 ctv,ca TW-W/VS-SI, stl 15,5 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 7 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv ca W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 6,0 g.

5 100 kr

Utrop: 5 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 11 400 kr

HELALLIANSRING, 18K rodinerat guld, 41 briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca W/SI-P, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 18K guld, 393 briljantslipade diamanter ca 5,04 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS-P*, längd 39 cm, kistlås med säkerhetsögla, vikt 26,9 g, några diamanter med ytdefekter.

Utrop: 37 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,92 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, en diamant med trasig kulett.

Utrop: 21 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,93 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g,

Utrop: 21 500 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 50 briljantslipade diamanter ca 4,16 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 13,5 g, diamanter med skadad kulett.

Utrop: 50 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 briljantslipade diamanter ca 4,04 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 13,9 g, fåtal diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 49 000 kr

W.A BOLIN, brosch, 18K guld, rubiner, 2 briljantslipade diamanter ca 0,0,06 ctv, emalj, Stockholm 1974, vikt 16,2 g.

18 400 kr

Utrop: 10 000 kr

MANCSHETTKNAPPAR, 14K guld, igelkottar, vita safirer, mått 11x16 mm, vikt 10,6 g.

Utrop: 4 200 kr

PÄRLCOLLIER, troligen orientaliska pärlor, doserad ca 2-4 mm, längd 44 cm, lås i 14K guld / silver med safir och 12 facetterade diamanter, säkerhetskedja i 18K guld, vikt 5,5 g, knutet.

3 400 kr

Utrop: 2 000 kr