41 - 60 av 332
1234...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2022

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, cabochonslipade safirer, längd 43 cm, vikt 45,1 g.

Utrop: 21 000 kr

BROSCH, 18K guld / platina, 2 boutonformade pärlor ca 3,5 mm, 12 gammalslipade diamanter ca 0,35 ctv, bredd 40 mm, vikt 4,9 g, enstaka diamanter med mindre nagg och skador.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld med briljantslipad diamant ca 1,50 ct, ca TW(G)/P2, 12 prinsesslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 6,7 g.

27 000 kr

Utrop: 30 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, prinsesslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW/VS, stl 18,5 mm, vikt 7,0 g, två diamanter är skadade.

Utrop: 6 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, fasetterade rubiner ca 0,52 ctv, stift, vikt 1,5 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, 30 st prinsesslipade diamanter ca 1,54 ctv, ca W/VS, stl 15,5+ mm, vikt 11,1 g.

Utrop: 20 000 kr

RING, 14K vitguld, safir 2,05 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,81 ct ca W-TCr/SI-P, stl 17,5 mm, GIA report 6382668910, vikt 4,0 g, några diamanter med ytdefekter.

Utrop: 16 600 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, 33 st, doserade, ca 10,3 -15,5 mm, lås och distander i 14K guld/vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,60 ctv, längd 49 cm, vikt 112 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, platina, South Sea pärla, ca 9,6 mm, 36 trapetsslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 9,9 g, ringen är storleksändrad.

Utrop: 16 000 kr

27 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,03 ctv, LY/VVS-VS.

2 800 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, opal ca 38x 21,7x10,5 mm, baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, caW/VS, höjd 52 mm, vikt 17,7 g, opalen med sprickor.

Utrop: 14 400 kr

ARMBAND, 14K guld, längd 18 cm, vikt 20,0 g.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv varav mittstenarna är ca 0,16 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 2,0 g, mindre nagg på kuletter.

Utrop: 6 100 kr

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 156 briljantslipade diamanter ca 13,66 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 41,4 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 165 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,69 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 27 000 kr

MATSILVER, 24 delar, Cohr, bordsbetsick, 6 boedsgafflar, 6 bordsknivar, 12 bordsskedar, vikt 1159 g.

4 100 kr

Utrop: 4 300 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 63 st briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,5 g, en diamant med skadad kulett.

Utrop: 17 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 159 st briljantslipade diamanter ca 7,98 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, dosserat, längd 40,5 cm, vikt 19,2 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 95 000 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,09 ct, ca TW/VS, kedja längd 42/45 cm, vikt 1,9 g.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant ca 0,60 ct, ca TW/VS1, 20 safirer, 50 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, stl 16,75 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 20 000 kr