321 - 332 av 332
1...151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2022

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TCa-Ca/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, enstaka diamant med skada och nagg.

Utrop: 9 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 13 mm, smaragd - och briljantslipade diamanter ca 1,99 ctv, ca Ca-LY/VS, höjd 70 mm, vikt 11,3 g, stift.

15 600 kr

Utrop: 17 200 kr

RING, 18K vitguld, 10 rubiner ca 0,83 ctv, 4 baguette - , 4 trapets - och 90 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv ca TW-TCr/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 17 600 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad kunzit ca 5,06 ct, rosa safirer ca 4,8 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, stl 17,25 mm, vikt 7,6 g, enstaka sten med skada och nagg.

13 600 kr

Utrop: 13 400 kr

RING, 18K vitguld, droppslipade safirer ca 3,77 ctv, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g.

11 000 kr

Utrop: 12 200 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, delvis rodinerat, cabochonslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca Cr-Ca/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 9 900 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipad diamant 1,00 ct, Ca(M)/VS2, GIA certifikat 2314341027, briljantslipad diamant 0,40 ct, Ca(M)/VS1, GIA certifikat 2357436383, längd 40 cm, vikt 4,1 g.

Utrop: 29 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,92 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, fjäril, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, 45 briljantslipade diamanter ca 2,19 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 6,5 g, enstaka diamanter med skada och nagg.

Utrop: 18 200 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, oval - och briljantslipade diamanter ca 0,68 ctv, ca Yellow/SI2 samt ca W/SI-P, varav mittstenen ca 0,50 ct, längd 38 - 45 cm, vikt 3,7 g, enstaka av de mindre diamanterna med skada och nagg.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,21 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 42 mm, vikt 11,1 g.

Utrop: 17 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 10 mm, ovalslipade safirer ca 0,81 ctv, trapets - och briljantslipade diamanter ca 1,19 ctv, ca W--Ca/SI-P, höjd 65 mm, vikt 7,5 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 11 000 kr