61 - 80 av 299
1...345...15 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 12 februari 2022

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, silver, odlade barocka sötvattenspärlor, 42 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-Ca/SI-P, höjd 55 mm, krokar, vikt 18,8 g, enstaka diamanter med nagg och skador, etui.

5 300 kr

Utrop: 3 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade barocka sötvattenspärlor, höjd 37 mm, krokar, vikt 17,5 g, etui.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,64 ct, ca TW(G)/VS, Kaplans Safir, vikt 1,2 g.

Utrop: 19 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,46 ctv, ca TW/SI, stift, vikt 1,2 g.

4 700 kr

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamant ca 0,44 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,1 g.

10 600 kr

Utrop: 5 000 kr

RING ,18K vitguld, briljant och baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W(H)/VS, stl 17,75 mm, vikt 6,4 g, rodinering har släppt, gravyr.

Utrop: 10 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 72 briljantslipade diamanter ca 1,54 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 7,6 g.

Utrop: 23 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 1,5 g.

2 700 kr

Utrop: 2 700 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter ca 4,62 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 14,3 g.

Utrop: 55 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,50 ctv, 60 briljanter ca 0,70 ctv, ca TCr(I)/SI, diameter ca 1 cm, vikt 3,9 g, en av de större diamanterna med mindre nagg vid kuletten.

Utrop: 13 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,82 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, storlek 16,25 mm, vikt 3,0 g.

19 000 kr

Utrop: 21 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,82 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, storlek 16,75 mm, vikt 3,3 g, några diamanter med mindre nagg på kulett.

Utrop: 21 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, flexmodell, vikt 7,9 g.

Utrop: 13 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 22 mm, kedja 40 cm, vikt 2,1 g.

3 400 kr

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, 18K vitguld, 7 swiss- och briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, längd 41/43 cm, vikt 2,8 g, två diamanter har nagg.

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VVS-SI, längd 42-45 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 5 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljanter ca 0,44 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stift, vikt 2,4 g.

3 900 kr

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljanter ca 0,43 ctv, ca W(H)/VS-SI, stift, vikt 2,4 g.

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 16 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stift, vikt 2,1 g, ett fåtal diamanter med nagg/naturaler.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 16 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stift, vikt 2,1 g.