81 - 100 av 302
1...456...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 januari 2022

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter 1,00 ctv, ca W-CR/SI, stl 17 mm, vikt 3,6 gram.

Utrop: 9 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,59 enligt gravyr, ca W/VS, stl 17,75 mm, vikt 3,6 g, nagg på kuletten.

Utrop: 14 600 kr

ARMBAND, förgyllt silver, ametister, fröpärlor, säkerhetskedja, 61x51 mm, vikt 17,7 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vit emalj, clips, höjd 23 mm, vikt 15,5 g, emaljskador.

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, koraller, stift, höjd 34 mm, vikt 7,8 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Smycken Enstaka örhänge

ETT ENSTENSÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,48 ct, ca TW(G)/VVS, stift, vikt 0,8 g.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, venezia, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/SI2, längd 45 cm, vikt 6,1 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,48 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI2-P1, mindre briljanter ca 0,38 ctv, stift, vikt 2,5 g, de större diamanterna har nagg vid kuletterna.

Utrop: 11 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, stift, vikt 1,3 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,40 ctv, ca TCr(I)/SI2-P1, mindre briljanter ca 0,19 ctv, stift, vikt 1,6 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

RING, 14K guld, agat, stl 17 mm, vikt 5,7 g, gravyr, repor.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,66 ct, ca Cr(J)/SI2, 6 rosenslipade diamanter, Erik Thomassons Guld- & Juvelfirma, Stockholm 1956, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

ARMRING, 18K guld, Erik Thomassons Guld- och Juvelfirma, Stockholm 1941, diameter 57 mm, vikt 33,3 g.

Utrop: 14 000 kr

KEDJA, 18K guld, rund ankarlänk, längd 80 cm, vikt 29,4 g.

12 200 kr

Utrop: 13 000 kr

ARMBAND, 18K guld, onyx, Dahlgren & Co, Malmö 1939, längd 18 cm, vikt 10,2 g.

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, gammalslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca TW-W/VS-P, Stockholm 1934, stl 17,5 mm, vikt 2 g, tunn ringskena, sliten fattning.

Utrop: 4 500 kr

BROSCH, fjäril, krysoberyller, emalj, granater, pärlor, längd 33 mm, vikt 7 g, emaljskador, etui.

3 100 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, ca 3,25 - 6,75 mm, lås i 18K guld med granat och pärlor, längd 45 cm, vikt 12,6 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, 18K guld, miniartyrmålning, Gustav Möllenborg, Stockholm 1903, höjd 33 mm, vikt 10,2 g, målningen med skador.

4 400 kr

Utrop: 4 000 kr

UPPLÄGGNINGSBESTICK silver, delvis förgyllda, längd 22,5 cm, vikt 177 g, etui.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr