221 - 240 av 518
1...111213...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 januari 2022

Klubbad för

ARMRING, silver, dekor med rosor, svensk importstämpel, 65x70 mm, vikt 34,5 g, säkerhetskedja.

1 500 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,33 ct enligt gravyr, ca TW(G)/VS2, GIA laserinskription 5146638176, stl 17,25 mm, Kaplans, vikt 3,3 g, diamanten sitter lös i fattningen, gravyr.

Utrop: 5 500 kr

ALEXANDER DALLIMAN, brosch, silver, niello, St Petersburg 1800-talets slut, längd 57 mm, vikt 8,2 g.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, silver, tahitipärlor, pärlor ca 11 mm, pärlorna är borrade, barocka, ytfel, krokar, vikt 4,1 g.

425 kr

Utrop: 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca LY-LB, SI-P, stift, vikt 0,7 g, ena diamanten är skadad.

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,34 ctv ca W/VS, stl 14,5 mm, vikt 6,4 g, Stockholm 1994, skadad sten.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, smaragd, 16 briljanter ca 0,27 ctv ca W/SI, stl 16 mm, Kurt Ribbhagen 1988, vikt 7,9 g, skadad sten.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, lapis lazuli, smaragder ca 0,23 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g, smaragderna med nagg.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rosenkvarts, mått ca 10 mm, stift, vikt 3,4 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, rektangulärt slipad, 7,07 ct, mörkgrön, 12,2 x 9,8 x 6,3 mm.

650 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K guld, färgad kvarts, Italien, Vicenza, höjd 28 mm, vikt 8,9 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMRING, orm, sterlingsilver, diameter ca 6,5 cm, vikt 66,8 g.

750 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, 11 st, olika slipningar, 20,62 ctv.

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,21 ctv, ca Ca(M)/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g, diamanten har skada och nagg.

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, fasetterad blå safir, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad 1,44 ct, nagg och skador.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad 0,70 ct, nagg och skador.

400 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad 1,59 ct, stora skador och nagg.

Utrop: 700 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, ca 0,10 ct, ca W/SI, höjd 9 mm, vikt 0,6 g, nagg på kuletten.

Utrop: 2 100 kr

Ädelstenar Smaragder

6 SMARAGDER, smaragdslipade 5,14 ctv, nagg och skador.

Utrop: 3 000 kr