1121 - 1140 av 1 277
1...565758...64 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 november 2021

Klubbad för

Karl Abel (1891-?) Olja på pannå 55x45cm landskap, med träram

Utrop: 75 kr

Jack Eichborn (1906-1981) Olja på pannå 45x54cm, motiv från Paris, med träram

Utrop: 125 kr

Karaff/vas Riihimäen lasi modell: Grapponia Nanny Still H: 18cm

Utrop: 250 kr

Ölglas 2st Orrefors modell: More H: 16cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Ljuslykta/glas Hovmantorp H: 11,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Figurin i porslin Lladro Spain H: ca 21cm, dam i hatt

100 kr

Utrop: 75 kr

Vas i lergods Alt Wester Wald Höhr Handwerk höjd: ca 25cm Tyskland ca 1970-tal

Utrop: 50 kr

Tårtgafflar 6st Scandia Guld i ask

300 kr

Utrop: 50 kr

75 kr

Utrop: 50 kr

Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Fågel L: 15cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Säl L: 14cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Keramikplattor Hutschenreuter efter Alfons Mucha "Årstiderna" Längd: 23cm

375 kr

Utrop: 375 kr

Ljusstakar Iittala 3st Timo Sarpaneva modell: Festivo Höjd: 8-12cm, bruksslitage

250 kr

Utrop: 300 kr

Bricka med Salt och Pepparkar Scandia Guld

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål Skultuna 1607 Ø9cm gulmetall, slitage

25 kr

Utrop: 50 kr

Kryddburkar ett par Arabia 10-71 Höjd: ca 9cm med lock i kork

Utrop: 50 kr

Ljushållare Orrefors, Bredd: 12 cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Champagneglas 2st Duka Millenium i kartong Höjd: 21,5cm

Utrop: 50 kr

Ljusstakar ett par Georg Jensen modell: Masterpieces design: Henning Koppel Höjd: 4cm

225 kr

Utrop: 125 kr

DeWalt Combopack bestående av den kolborstfria borrskruvdragaren DCD791 samt slagskruvdragaren DCF887, i förvaringsväska tillsammans med 2st 18V 5,0a och laddare. Ej med på visning.

2 300 kr

Utrop: 1 700 kr