Karl Abel (1891-?) Olja på pannå 55x45cm landskap, med träram
Utrop: 75 kr
Jack Eichborn (1906-1981) Olja på pannå 45x54cm, motiv från Paris, med träram
Utrop: 125 kr
Karaff/vas Riihimäen lasi modell: Grapponia Nanny Still H: 18cm
Utrop: 250 kr
Ölglas 2st Orrefors modell: More H: 16cm
Ljuslykta/glas Hovmantorp H: 11,5cm
Utrop: 50 kr
Figurin i porslin Lladro Spain H: ca 21cm, dam i hatt
Vas i lergods Alt Wester Wald Höhr Handwerk höjd: ca 25cm Tyskland ca 1970-tal
Tårtgafflar 6st Scandia Guld i ask
Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Fågel L: 15cm
Utrop: 150 kr
Figurin i glas Färe-Marcolin, Ronneby Säl L: 14cm
Keramikplattor Hutschenreuter efter Alfons Mucha "Årstiderna" Längd: 23cm
Utrop: 375 kr
Ljusstakar Iittala 3st Timo Sarpaneva modell: Festivo Höjd: 8-12cm, bruksslitage
Utrop: 300 kr
Bricka med Salt och Pepparkar Scandia Guld
Skål Skultuna 1607 Ø9cm gulmetall, slitage
Kryddburkar ett par Arabia 10-71 Höjd: ca 9cm med lock i kork
Ljushållare Orrefors, Bredd: 12 cm
Champagneglas 2st Duka Millenium i kartong Höjd: 21,5cm
Ljusstakar ett par Georg Jensen modell: Masterpieces design: Henning Koppel Höjd: 4cm
DeWalt Combopack bestående av den kolborstfria borrskruvdragaren DCD791 samt slagskruvdragaren DCF887, i förvaringsväska tillsammans med 2st 18V 5,0a och laddare. Ej med på visning.
Utrop: 1 700 kr
Tisdag 23 nov 2021