1101 - 1120 av 1 277
1...555657...64 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 november 2021

Klubbad för

Armring 18K vitguld 18,8g Ø60mm med stenar

6 700 kr

Utrop: 8 100 kr

Parti guld 18K 34,8g, defekt graverat med sten

Utrop: 14 400 kr

Ring 18K 2,6g Ø18 med sten

Utrop: 1 500 kr

Kedja Pansar 18K 20,6g 45,5cm

Utrop: 12 000 kr

Ring 18K vitguld 3,6g Ø18¾ med diamant 1xca0,22ct

Utrop: 3 500 kr

Lagonda Incabloc Ø35mm 18K i boett samt länk (x-länk), manuell, bruttovikt: 44,2g med låda Pery Watc

9 400 kr

Utrop: 10 800 kr

Tissot Seastar Seven 18K no.315T Ø35mm, manuell, med guldfärgad stållänk, graverad bakboett, repor på glas med originalbox

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

Certina 18K Ø11mm, bruttovikt: 23,2g, refnr. 0810 881 790717, defekt länk

6 200 kr

Utrop: 7 000 kr

Seiko Chronograph 100M Ø40mm refnr. 7T62-0BV0 snr.3D2496, quartz, stål på stållänk, nagg på datumet, repig länk

Utrop: 700 kr

Omega Seamaster Automatic Ø34mm, originalglas (repigt), utbytt krona, ca 1950/60-tal, automat, med läderband

3 900 kr

Utrop: 4 600 kr

Ring 18K 8,9g med sten, graverad

Utrop: 3 300 kr

Sparbössa Göteborgs Handelsbank No. 1591 "The Portable Safe" Made in the USA Längd: ca 8cm, 1950/60-tal, saknar nyckel, med originallåda

150 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Antima

Oris Automatic Antimagnetic Winder 25 Jewels Ø34mm, ref nr. 7317, skelettboett, datum, automat, läderband (original), med låda,

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

Örhängen ett par Efva Attling S925 9,0g, L: 55mm, med stenar samt originallåda

475 kr

Utrop: 550 kr

Erika Jonn (1865-1931) Olja på duk, (54x40cm) motiv från Lund med förgylld träram med slitage, ej visning

Utrop: 1 800 kr

Kurt-Erik Heinonen (1915–1983) Olja på duk, orientaliskt motiv 54x45 med träram

250 kr

Utrop: 300 kr

Gaston Prost (1881-1967) Olja på pannå 31x41cm med träram, daterad 1947 på baksidan

Utrop: 425 kr

Okänd konstnär, Oljetryck Ludwig van Beethoven 29x39cm med träram, skadad , ej visning

175 kr

Utrop: 50 kr

Okänd konstnär Olja på duk signerad A. Nilsson 45x35cm med träram

75 kr

Utrop: 100 kr

Julien Brosius (1917-2004) Olja på duk 32x40cm motiv från Sacre-Coeur de Montmartre, Paris med träram

325 kr

Utrop: 375 kr