Avslutad | Pant – Tisdag 23 november 2021
Lagonda Incabloc Ø35mm 18K i boett samt länk (x-länk), manuell, bruttovikt: 44,2g med låda Pery Watc
Tissot Seastar Seven 18K no.315T Ø35mm, manuell, med guldfärgad stållänk, graverad bakboett, repor på glas med originalbox
Seiko Chronograph 100M Ø40mm refnr. 7T62-0BV0 snr.3D2496, quartz, stål på stållänk, nagg på datumet, repig länk
Omega Seamaster Automatic Ø34mm, originalglas (repigt), utbytt krona, ca 1950/60-tal, automat, med läderband
Sparbössa Göteborgs Handelsbank No. 1591 "The Portable Safe" Made in the USA Längd: ca 8cm, 1950/60-tal, saknar nyckel, med originallåda
Klockor Antima
Oris Automatic Antimagnetic Winder 25 Jewels Ø34mm, ref nr. 7317, skelettboett, datum, automat, läderband (original), med låda,
Erika Jonn (1865-1931) Olja på duk, (54x40cm) motiv från Lund med förgylld träram med slitage, ej visning