241 - 260 av 316
1...121314...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 20 november 2021

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, odlad tahitipärla 12,44 mm, 28 briljant- och carréslipade diamanter ca 1,06 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 20,8 g.

Utrop: 11 600 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv ca W/SI, stl 18,5 mm, vikt 11,5 g, 2 nagg.

Utrop: 9 800 kr

DIAMANT, droppslipad, 1,01 ct TW(G)/SI1, GIA report 2386547377.

Utrop: 31 000 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,40 ct, R(D)/P1, GIA report 7383549069.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,32 ct, R(E)/VVS1, GIA report 6382549052.

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca J-M/SI2, stift, en diamant med slipad kulett, en diamant med natural.

Utrop: 15 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, olikfärgade safirer ca 6,5 ctv, briljanter ca 1,60 ctv. stift/clips, höjd 67 mm, vikt 22,6 g.

35 000 kr

Utrop: 39 000 kr

RING, 18K vitguld, 90 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca CR-Ca/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 4,6 g, svaga fattningar.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K vitguld, 2 baguette - och 80 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K roséguld med 6 briljanter 0,16 ctv 5 baguettslipade diamanter 0,39 ctv TW/VS-SI, storlek 17 mm, vikt 1,7 g

5 200 kr

Utrop: 5 600 kr

DIAMANT, smaragdslipad, 0,54 ct, R(E)/SI1, GIA dossier 1385547122.

6 400 kr

Utrop: 6 400 kr

DIAMANT, kuddslipad, 0,51 ct, TW(F)/SI2, GIA report 6385546954.

4 700 kr

Utrop: 5 200 kr

BESTICKSERVIS, 23 delar, silver, Sten Sture, 11 st matgafflar, 10 st matknivar, 3 st efterättsskedar, Mema, Eskilstuna 2003-2006, totalvikt 1146,5 gram, i lindor.

4 700 kr

Utrop: 3 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 8,8 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, vikt 3,7 g, stift.

3 800 kr

Utrop: 3 900 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 2,73 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, 13x11 mm, vikt 4,6 g, stift, ena akvamarinen med nagg.

Utrop: 11 600 kr

RING, platina, prinsesslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/VS, 10 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 15,5 mm, vikt 8,5 g.

RING, 18K vitguld, droppslipad akvamarin ca 5,70 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 8,1 g.

9 100 kr

Utrop: 10 000 kr

COLLIER, 18K guld, blå safirer ca 2,45 ct, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ct längd ca 45 cm, vikt 29,8 g.

Utrop: 14 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/SI, mått 13,8 x 17,3 mm, vikt 12,7 g.

Utrop: 5 500 kr