221 - 240 av 316
1...111213...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 20 november 2021

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 59 briljantslipade diamanter ca 2,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd längd 18,5 cm, vikt 15,1 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, 102 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 8,8 g, saknar stämplar, rodingeringen har släppt något på undersidan.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, 40 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 8,0 g, flera diamanter med skador.

Utrop: 9 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 fasetterade rubiner ca 1,39 ctv, stängbara krokar, längd 2,2 cm, vikt 1,7 g, rubinerna med skador.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,99 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 16 mm, stift, vikt 3,9 g.

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ct, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g, natural vid rondisten.

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd, 16,5 cm, vikt 12,6 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 800 kr

KEDJA, 18K guld, ankarlänk, längd 60 cm, vikt 69,9 g.

Utrop: 32 000 kr

RING, 18K guld, safirer, 28 briljantslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 8 g.

Utrop: 5 600 kr

KLACKRING, 18K guld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,12 ct ca W/VS, stl 20,75 mm, Finland, 1973, Vilho Jääskeläinen, vikt 20,3 g, borstad yta.

8 300 kr

Utrop: 9 500 kr

HALSKEDJA, 14K guld, ihålig kejsarlänk, bredd 10,5 mm, längd 41 cm, vikt 64,5 g.

Utrop: 21 000 kr

RING, silver/18K guld, rosenslipad diamant, diameter 5,5 mm, stl 16,75 mm, lös sten, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W/SI-P, nagg, bakstycket skruvas fast och är i 14K.

Utrop: 5 400 kr

HÄNGE, 18K guld, vit korall, längd 98 mm, vikt 28,2 g.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vit korall, höjd 40 mm, stift, vikt 27,0 g, 2 koraller med sprickor.

6 000 kr

Utrop: 6 700 kr

COLLIER, 18K guld, vit korall, längd 60 cm, vikt 123,7 g, några koraller med sprickor.

Utrop: 25 500 kr

ARMBAND, 18K guld, vit korall, längd 19,5 cm, vikt 54,4 g, en korall med spricka.

9 600 kr

Utrop: 10 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P, briljanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 2,9 g.

6 300 kr

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K vitguld, 2 odlade pärlor ca 9 mm, 16 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 6 700 kr

Smycken Bokstavshänge

BOKSTAVSHÄNGE, bokstav A, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W/VS-SI, höjd 5,5 mm, vikt 0,3 g.