Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 november 2021
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 1,00 ct ca TW-TCr/VS-P, vikt 3,7 g, skruvstift, några diamanter med nagg och skador.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, bredd 6 mm, höjd 14 mm, vikt 4,6 g, huggies.
ALLIANSRING, 14K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 20+ mm, vikt 3,1 g, enstaka diamanter med nagg och skador.
HÄNGE, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-W/SI-P, diam 16 mm, vikt 3,9 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3-6,8 mm, lås i sterlingsilver, längd 39 cm, vikt 22,2 g.
SMYCKESET, odlade sötvattenspärlor, collier, längd ca 45 cm, armband, trädd på elastisk tråd.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 14 mm, vikt 5,4 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 14 mm, vikt 5,3 g, huggies.
COLLIER, sötvattenspärlor, färgade och vita, stenkulor och behandlad turkos, trädd på tråd, delvis knutet, längd ca 124 cm.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 13 mm, vikt 4,4 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 18 mm, vikt 7,3 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, Tyskland, höjd 24 mm, vikt 5,1 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 22 mm, vikt 4,8 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 22 mm, vikt 4,7 g, huggies.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 22 mm, vikt 4,6 g, huggies.