221 - 240 av 481
1...111213...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2021

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, trasig diamant, stl 16 mm, vikt 2,2 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct enligt gravyr, ca TW/VS, Stjärnringen, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g, diamant med nagg på rondist.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, Iduna, stl 16 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 3 300 kr

SERVETTRINGAR, 6 st, silver, diameter 31 mm, höjd 24 mm, vikt 103,7 g.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 3 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5-5,5 mm, lås i 14K guld, behandlad jade, briljant ca 0,02 ct, längd 81,5 cm, vikt 29,4 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,39 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g,

4 400 kr

Utrop: 4 100 kr

HÄNGE, ledad fisk, 14K guld, 2 rubiner, höjd 52 mm, vikt 3,3 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

H STRÖMDAHL, örhängen, 18K guld, odlade droppformade sötvattenspärlor ca 9-12 mm, vikt 3,3 g, krokar.

2 800 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, vikt 1,5 g, stift.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/VS, G Dahlgren & Co, vikt 0,6 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljanter 0,20 ctv enl gravyr ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g

Utrop: 2 100 kr

ARMBAND, förgyllt silver, 100 safirer, 20 diamanter ca 0,16 ctv, ca W-Cr/P, längd 18 cm, vikt 19,8 g, flera diamanter och safirer med nagg och skador.

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, ca 11 mm, lås i förgyllt silver/silver, längd 19,5 cm, vikt 31,7 g.

450 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir 0,60 ct enligt gravyr, 6 briljantslipade diamanter 0,18 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 2,5 g, sfaiten med nagg.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

EFVA ATTLING, ring, Homo Sapiens, sterlingsilver, stl 18 mm, vikt 11,7 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

EFVA ATTLING, collier, Homo Sapiens, sterlingsilver, svart läderrem.

Utrop: 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, svart läderrem, Louise Viktorssons guldsmedsvekstad, Örebro, hängets höjd 40 mm.

Utrop: 350 kr

SOCKERSKÅL, silver, invändigt förgylld, med lock, hänklar, Stockholm 1929, höjd 20 cm, längd 18,5 cm, vikt 255,4 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

SKRIN, silver, med nyckel, Petter Adolf Sjöberg, Stockholm 1826, höjd 9 cm, längd 14,9 cm, bredd 10,5 cm, vikt 718,2 g, gravyr i botten.

6 700 kr

Utrop: 3 900 kr