Avslutad | Klassiska – Lördag 25 september 2021
Klubbad för
RING, 18K vitguld, 15 trapets - och 80 brilantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca W-Ca/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,1 g, enstaka diamanter med skador och nagg.
RING, 18K vitguld, droppslipad safir ca 0,50 ct, ovalslipad rubin ca 0,44 ct, droppslipad smaragd ca 0,31 ct, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TCa-Ca/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4 g, rubinen och smaragaden med inneslutningar som når ytan.