161 - 180 av 262
1...8910...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 september 2021

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,56 ctv, ca Cr(J)/VS1, stl 15,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 6 800 kr

SOPHIE BY SOPHIE, örhängen, krysopras, lapis lazuli, förgyllt sterlingsilver, påse.

1 300 kr

Utrop: 600 kr

JAN DAHLBERG, collier, sterlingsilver delvis förgyllt, metall, rosenkvarts, odlade pärlor, blå färgad kalcedon, blå sten, längd ca 88 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS-SI, rubiner, en rubin är skadad, stl 18 mm, vikt 19,5 g, slitage, en rubin som sitter på undersidan av ringen är trasig, 2 diamanter är trasiga (stora skador)

Utrop: 9 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Wide & Stars ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 14,3 g.

Utrop: 9 900 kr

GEORG JENSEN, ring, Magic, nr 1314, 18K guld/vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, TW-W/VS, Regitze Overgaard, stl 17,25 mm, vikt 13,3 g.

9 700 kr

Utrop: 11 000 kr

CHOPARD, ring, Happy diamonds, Love, 18K guld, 29 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/VVS, stl 17,25 mm, vikt 10,4 g.

9 000 kr

Utrop: 8 800 kr

CHOPARD, ring, Happy diamonds, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv , stl 15,25 mm, vikt 6,1 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 518, Marcia, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 7,2 g, originaletui, ytterkartong.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Infinity, sterlingsilver, höjd 21 mm, längd på kedjan 45 cm, vikt 4,5 g, originaletui.

Utrop: 800 kr

GEORG JENSEN, armring, nr 473A, Sphere, sterlingsilver, onyx, design Regitze Ovargaard, mått 64 x 52 mm, vikt 13,9 g.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver/ ca 21K guld, Stenings Guldsmide, mått 95 x 29 mm, vikt 27,5 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

GEORG JENSEN, jubileumsbrosch, sterlingsilver, bärnsten, nr 42, Danmark, diameter 50 mm, vikt 25,2 g, 1 bärnsten har mindre slitage.

2 500 kr

Utrop: 1 600 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 224, sterlingsilver, cabochonslipad månsten, Danmark 1933-1944, längd 30 mm, vikt 3,9 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 13, sterlingsilver, Danmark efter 1945, mått 52 x 39 mm, vikt 17,4 g.

Utrop: 2 900 kr

BORGILA, hänge med kedja/brosch, sterlingsilver, blått glas, design Rickard Waterval, Stockholm 1982, höjd 25 mm, längd på kedjan 50 cm, signerad, vikt 12,4 g, etui, nagg, kedja ej original.

Utrop: 1 000 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 250, sterlingsilver, design Arno Malinowski, Danmark efter 1945, mått 39x39 cm, vikt 18,8 g.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

BENGT LILJEDAHL, brosch, sterlingsilver, rutilkvarts, Stockholm 1968, mått 42 x 53 mm, vikt 20,6 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

GEORG JENSEN, örhängen, nr 612C, sterlingsilver, onyx, höjd 20 mm, stift, vikt 3,7 g.

Utrop: 1 600 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Heritage år 1990, sterlingsilver, höjd 28 mm, längd 58 cm, vikt 11,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr