161 - 180 av 490
1...8910...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj 2021

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,5+ mm, vikt 6,8 g, enstaka diamanter har nagg.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, bärnsten, längd ca 70 cm, vikt 55,9 g, skada.

Utrop: 350 kr

COLLIER, bärnsten, längd ca 70 cm, vikt 54,2 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, invändigt förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn, svenska importstämplar, höjd 65 mm, diameter 74 mm, vikt 120,0 g.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 0,52 ctv, 24 briljantslipade diamanter 0,17 ctv, ca W/P, stift, höjd 7,4 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 200 kr

GEORG JENSEN, 2 saltkar med skedar, sterlingsilver, blå emalj, nr. 100, Danmark efter 1945, höjd 15 mm, längd 61 mm, totalvikt 50,6 g.

Utrop: 1 700 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipade smaragder, 24 briljantslipade diamanter 0,17 ctv, stift, höjd 7,25 mm, vikt 2,1 g, ena smaragden med nagg.

3 800 kr

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, baguette - och briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, stift, höjd 8,5 mm, vikt 2,1 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 10,8 mm, vikt 1,0 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI-P, Flemming Uziel, stl 15 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 3 700 kr

LJUSTAKAR, ett par, silver, på rund fot med pärlbård, Eric Löfman för Mema, Lidköping 1994, signerade, höjd 13 cm, fylld botten, vikt 571,1 g, askar.

Utrop: 1 400 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, diameter 28 mm, vikt 4,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

HEIRING, hänge, hjärta, 18K guld, höjd 18 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 500 kr

KLACKRING, 18K guld, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, delvis arbetad yta, stl 19,25 mm, vikt 7,1 g.

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, Stockholm 1990, stl 19,5 mm, vikt 6,8 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, 2 hjärtslipade rubiner, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g, rubiner med slitna fasetter.

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K vitguld,baguette - och briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18+ mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 prinsesslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/SI, stl 18 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 000 kr