Avslutad | Klockor – Lördag 10 april 2021
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 5995761, Cal 3035, Verk nr. 0270506, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås (2008), Ref nr. 62510H-PJ5-S/455, ändfästen i stål, ca 1979, box.
OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr. 49063909, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 196750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1987.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 32664189, Ref nr. MD 135.0041, Boett nr. 135041 (LL), herrur, 34,5 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
OMEGA, De Ville, Cal 485, Serie nr. 30496115, Ref nr. BA 511.227, Boett nr. 511.227, damur, 17 mm, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), formverk, läderband, ca 1969.
BREITLING, Chrono Callisto, Cal 11 (Lemania 1873), Verk nr. 4420558, Serie nr. 16014, Ref nr. 80520-D/B11045, kronograf, herrur/unisex, 35 mm, bicolour, manuell, mineralglas, Rouleauxlänk (stål), viklås, cert (ej komplett), ca augusti 1994, box, ytterkartong.
Klockor Hublot
HUBLOT, Geneve, MDM, Boett nr. 25398, damur, 28,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), integrerat gummiband, viklås i stål, längd ca 155 mm, ca 1995.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Bvlgari, Cal 732-MBBI, Serie nr. F 131502, Boett nr. BB 33 SGLD, unisex, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1995, box.