Avslutad | Moderna – Lördag 13 mars 2021
RING, 18K roséguld, 49 briljant- samt baguetteslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,2 g.
RING, 18K guld, 7 rubiner ca 0,35 ctv, 64 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 8 mm, vikt 1,1 g.
HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 17 mm, längd på kedjan 45 cm, vikt 3,4 g.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca W-Cr/P, höjd 12 mm, längd på kedjan 40,5 cm, vikt 1,7 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 9 mm, stift, vikt 2,4 g.
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 102 baguette- samt briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 15 mm, stift, vikt 3,5 g.
EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver, höjd 2,3 cm, vikt 5,2 g, snurrebussar ej orginal.
RING, 18K vitguld, briljant och droppslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 5,4 g
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-CR(G-J)/P1, stift, vikt 1,7 g.
RING, 18K guld, Art Metall, briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 32,3 g, slitage.
RING, 18K guld/vitguld, matterat vitguld, briljantslipade diamanter 0,13 ctv, Tartara, stl 17,25 mm, vikt 5,8 g.
ENGELBERT, ring, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 6,8 g.
ENGELBERT, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,18 ctv ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 6,8 g, två diamanter med nagg.
ENGELBERT, ring, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,9 g, en diamant med nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 6 mm, stift, vikt 1,8 g.