241 - 260 av 634
1...121314...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 februari 2021

Klubbad för

RING, 14K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, opal, stl 17,25 mm, vikt 9,1 g, opalen är sliten, en åttkantslipad diamant är skadad.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad smaragd, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g, diamanterna har skador och nagg, smaragden har skada samt inneslutningar som når ytan.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K vitguld, briljatslipad diamant ca 0,45 ct, ca TW(G)/VS, 5 briljatslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g, en sten saknas, diamanterna har skador och nagg.

5 700 kr

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,15 ctv, ca W(H)/VS, stl 17,75 mm, vikt 2,0 g.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K guld, odlad oval sötvattenpärla 11,5 mm, vikt 3,0 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver, odlade sötvattenpärlor, färgstenar, längd ca 110 cm, vikt 17,1 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, vitmetall, granater, påhäng, längd 42 cm, vikt 15,8 g, ett fåtal stenar har mindre skador.

900 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH / HÄNGE, vitmetall, granater, plats för ovalt foto på baksidan, bredd 38 mm, vikt 13,1 g, ett fåtal skadade stenar.

375 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, vitmetall, granater, längd 17 cm, 8 små stenar saknas, vikt 23,5 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, vitmetall, granater, bredd 5,5 cm, vikt 8,0 g, en mindre sten saknas.

375 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

STJÄRNSAFIR, 12,39 ct, grå-blå. cabochonslipad, förseglad, certifikatnummer 1511, Swedish Institute For Gem Testing.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, stl 18,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, safirer, diamanter ca 0,03 ctv, stl 15,75 mm, vikt 4,2 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K guld, 11 ovalslipade safirer, diamanter ca 0,10 ctv, längd 19 cm, 10,9 g.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

Kuriosa Trä

PRYDNAD, snidat trä, tupp, mått ca 5,5 x 3,5 cm, vikt 15,7 g.

Utrop: 300 kr

COLLIER, förgyllt silver, safir, briljant - och åttkantslipade diamanter ca 1,25 ctv, kedja i 14K vitguld, längd 39 cm, vikt 11,8 g.

3 500 kr

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sillver, briljant - och åttkantslipade diamanter ca 0,90 ctv, skruvstift, höjd 26 mm, vikt 6,8 g.

5 300 kr

Utrop: 2 500 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalsllipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g, smaragder med nagg.

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, 0,45 ct, trappslipad, mindre gropar i ytan, förseglad, certifikat från IGS M6110-22B-32.

950 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, safir, gammalslipade diamanter, stl 17,25 mm, vikt 6,8 g, safir med skador och slitna fasetter, diamanter med nagg.

Utrop: 2 800 kr