Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 februari 2021
Klubbad för
SALOVAARA, armring, sterlingsilver, tigeröga, Finland, stl 6,5x5,5 cm, vikt 14,7 g, slitage.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta diamanter ca 0,10 ctv, stift, vikt 1,2 g.
COLLIER, lapis lazuli, kulor, ca 8 mm, lås i sterlingsilver med lapis lazuli, längd 45 cm.
COLLIER, ljusrosa korall, ca 4,25 mm, lås i förgyllt silver, längd 41 cm, några koraller med sprickor.
PÄRLCOLLIER, 2 - radigt, odlade sötvattenspärlor, barocka, ca 9,5 mm, del av lås i 18K guld, längd 40 cm.