541 - 560 av 1 141
1...272829...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2020

Klubbad för

Kosta Boda, skål, Ulrika Hydman-Vallien, Ø 33 cm, h. 10 cm.

325 kr

Utrop: 250 kr

Skål på fot, Boda, Erik Höglund experiment tidigt 60-tal, osignerad, H:ca23 cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Parti guld, 14K, 9,5g tre armringar (något buckliga), Ø6,5 cm

3 400 kr

Utrop: 3 400 kr

Collier, 14K Brv 40,4g, L. ca 58 cm, med stenar, kedja defekt

Utrop: 13 000 kr

Mats Norryd, grafiskt blad, färgtryck, 56 x 45, signerat och numrerat 64/300, ram (färgskav)

Utrop: 225 kr

Anders Gullberg, grafiskt blad, 22 x 29, "Cavone", signerat, 20 ex, ram

Utrop: 200 kr

Armband, 18K tvåfärgad, 12,1g, L: 20,5 cm, B: 12 mm, karbinhakelås

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

Örhängen, ett par 18K, 10,3g med stenar L: 8,0 cm inkl. ögla

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Collier, 14K tvåfärgad, 37,8g, L: 45 cm, bucklor

Utrop: 13 200 kr

Collier, 18K tvåfärgad, 25,3g, L: 42 cm med blå sten, diamanter 9x ca 0,01, briljantslipade, hakelås, Balestra

Utrop: 14 600 kr

Örhängen, ett par 18K tvåfärgade, 3,0g med blå sten, diamanter 7x ca 0,01ct, briljantslipade

Utrop: 2 000 kr

Armband, Pansar 18K, 14,6g, L: 18 cm, B: 5 mm, kistlås, GFAB

Kedja, 14K tvåfärgad, 17,4g, defekt

Armband, 14K tvåfärgad, 22,8g, L: 20 cm, B: 6 mm, hakelås

Armband, Kejsarlänk 18K vitguld, 36,7g, L: 21 cm, B: 5 mm, kistlås

Kedja, Kejsarlänk 18K, 802,4g, längd: 68 cm, bredd: 13 x 13 mm, kistlås, tillverkad i Stockholm

Rolex, Oyster Perpetual, Yacht-Master II, 44mm, 18K vitguld, Brv 267,8g, Ref nr.116689, Serie nr. M229591, regattakronograf, safirglas, automatisk, Cal. 4160, Oysterlänk i 18K med easylink, avkortad, Ref. OP/78219, ca 2008, putsrepor på länk samt boett

Guldbälte, 18K, 800,0g, stavlås, mindre bucklor, slitage

Ibanez, Blazer Series Custom, BL550RB, elgitarr, blå metallic, kropp ask, hals lönn, tre single coils (Ibanez), stall av mässing, FujiGen - Gakki, Japan, Ser.nr: G813316 (ca 1981), ej svajarm, etui, bruksskick, diverse trä/lackskador.

3 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Porslin, tio asietter, Bohemia, Cecil, Tjeckoslovakien, Ø18 cm, förgylld kant + monogram.

50 kr

Utrop: 175 kr