Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2020
Parti silver, S830, 120,7g, åtta delar, personlig gravyr
Cartier, Pasha de Cartier, 39 mm, 18K, kvarts, GMT (tre tidzoner), månfas, datum, länk 18K, ref 30018, nr: 1989/0078, 1990-tal, extra länkbitar (3), brv 161,5g. Urtavla, visare, lysmassa, sten på kronan & vridring defekt, tryckknapp utbytt.
Triwa, Hvalen, 40 mm, kvarts, datum, stål, låsbar krona, vridbar glasring, mod. HVST02, läderband.
Elektronik Musik
Högtalare, JBL Boombox, bluetooth, med adapter, bredd 46 cm, fint skick, model: Boomboxq (1), nr: ND512-DK019207. Hämtas och visas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
Gitarr, Esteve 655, klassisk nylonsträngad, solitt granlock, laminerad sarg/botten mahogny, made in Spain 2006, fodral thermo Ritter, gott skick.
Klockor Heuer
Tag Heuer, SEL Professional 200m Chronograph, 38 mm, CG1110-0, kvartz cal 251.262, stål, datum, safirglas, 200m, vridring, S/EL rundad länk med viklås. Nr: RL1164, repor glasring/boett, box, ytterkartong, manual.
Klockor Maurice Lacroix
Maurice Lacroix, Aikon, 42mm, stål, Ref nr.AI6008-SS002-430 , blå urtavla, datum, automatisk, glasbaksida, safirglas, stålarmband med dubbelt viklås, snabb-koppling, Cal. ML115(SW-200), Snr. AY22402, box, cert 2020, manual, tag, extra länkbitar, ytterbox
Seiko, Presage Cocktail, stål, 41mm, automatisk, mineralglas (hardlex), datum, läderamband med viklås, automatisk, Cal. 4R35B, glasbaksida, SRPB44J1/4R35-01TO, Serie nr. 810130, certifikat 2019, box, ytterbox, manual, klocka i mycket gott skick
Breitling, Cockpit Lady, stål/guld, 32mm, quartz, Ref nr. B71356, Serie nr. 776403, chronometer, Cal 71, datum, safirglas, läderband, diaindex, ca 2004, box och ytterkartong
Klockor Oris
Oris Diving Aquis, 46mm, stål, Ref nr. 7673, Serie nr. 3233667, automatisk, Cal. 743 (SW220-1) safirglas, datum, liten sekundvisare keramisk ring, stålarmband, viklås, certifikat 2014, kvitto, med ytterbox, manual och extra länkbit
SORRENTINO, olja på duk, Havsmotiv, 88 x 58, signerad, guldfärgad ram dekorerad. Hämtas och visas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
LANDZELIUS, Nils, olja på duk, 60 x 49, Bysmedjan, signerad, dekorerad ram. Hämtas och visas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4
CONNY BERGLUND, olja på duk, 60 x 59, konditori C.A. Rönqvist, signerad, ram. Hämtas och visas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4