381 - 400 av 1 141
1...192021...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2020

Klubbad för

Skulptur Rörstrand signerad CH Stålhane, höjd 105mm, etikett under "minnesutställningen 1996", Unik

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Vas Rörstrand signerad CH Stålhane , 2164, unik, assymetrisk , 197mm, etikett Carl-Harry Stålhane "Minnesutställningen 1996"

1 400 kr

Utrop: 1 900 kr

Rolex Oyster Perpetual Datejust,Chronometer, automatic stål, datum, 36mm, Ref nr. 16030, Serie nr. 6603111, repigt plastglas, sliten länk, ca 1980 länk 18,5cm glidelock

25 000 kr

Utrop: 24 500 kr

Vas Designhuset signerad Carl-Harry Stålhane, Chang Li Chen ugn, 1985, X1 8 , höjd 272mm

Utrop: 5 500 kr

Vas Rörstrand signerad CH Stålhane, 1952, ? 217, unik, höjd 284mm, brun glasyr

Utrop: 2 900 kr

Fat Rörstrand signerad CH Stålhane -58, grön glasyr, stengods, 408mm, ? 934, unik

Utrop: 2 900 kr

Golvvas Rörstrand signerad CH Stålhane -59, o 588, 513mm, unik, vid tillverkning spricka under botten

Utrop: 6 000 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master II 18K, brv 259,9g, automat, safirglas, Oysterlocklås-länk, längd 20cm, keramikring, cert 2011, modell116688, snr 840L48C7, Ø44mm, servad Kronsur 2019-01-22, ej använd efter service, skyddsplast kvar,box och ask

250 000 kr

Utrop: 290 000 kr

Ring 18K 11,3g med diamant ca 0,99ct W/TCR vvs2, storlek 20,5mm

Utrop: 45 000 kr

Certina, 14K, 34 mm, Brv 32,1g, Boett nr. 5209 034, Serie nr. 602931, manuell, plexiglas, läderband (slitage), spänne i oädel metal med aflagnad färg

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

Ring, 18K tvåfärgad, 6,5g, Ø17½ med diamanter 5x ca 0,01-0,05ct, briljantslipade & åttkantslipade, Guld & Juvelateljen, Stig Johansson, Göteborg, 1989

Utrop: 4 400 kr

Hänge, 18K, Brv 1,5g med pärla Ø 8mm, Fryklund & Pålsson Guldateljen, Stockholm, 1962

Utrop: 1 000 kr

Kedja doserad, 18K, 7,4g, längd: 50cm, bredd: 4mm-6mm, ihålig länk, lite bucklor på länk

Utrop: 3 500 kr

Armband Bismarck, 18K, 5,3g, längd: 20cm, bredd: 4mm, lite defekt i länkar

Utrop: 2 500 kr

Armband X-Länk, 18K, 6,2g, längd: 19cm, bredd: 5mm, kistlås

2 700 kr

Utrop: 3 100 kr

Kedja Pansar, 18K, 6,2g, längd: 47cm, bredd: 3mm, ihålig

2 600 kr

Utrop: 3 100 kr

Kedja doserad Bismarck, 18K, 25,9g, längd: 44cm, bredd: 5mm- 10mm, med säkerhetskedja

Utrop: 12 200 kr

Armband Bismarck, 18K, 10,5g, längd: 19cm, bredd: 5mm

Utrop: 5 200 kr

Parti guld, 18K, 5,1g, en del

Utrop: 2 400 kr

Hänge "Tärning", 18K, 1,5g, liten buckla

600 kr

Utrop: 750 kr