Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2020
Skulptur Rörstrand signerad CH Stålhane, höjd 105mm, etikett under "minnesutställningen 1996", Unik
Vas Rörstrand signerad CH Stålhane , 2164, unik, assymetrisk , 197mm, etikett Carl-Harry Stålhane "Minnesutställningen 1996"
Rolex Oyster Perpetual Datejust,Chronometer, automatic stål, datum, 36mm, Ref nr. 16030, Serie nr. 6603111, repigt plastglas, sliten länk, ca 1980 länk 18,5cm glidelock
Vas Designhuset signerad Carl-Harry Stålhane, Chang Li Chen ugn, 1985, X1 8 , höjd 272mm
Golvvas Rörstrand signerad CH Stålhane -59, o 588, 513mm, unik, vid tillverkning spricka under botten
Herrur Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master II 18K, brv 259,9g, automat, safirglas, Oysterlocklås-länk, längd 20cm, keramikring, cert 2011, modell116688, snr 840L48C7, Ø44mm, servad Kronsur 2019-01-22, ej använd efter service, skyddsplast kvar,box och ask
Certina, 14K, 34 mm, Brv 32,1g, Boett nr. 5209 034, Serie nr. 602931, manuell, plexiglas, läderband (slitage), spänne i oädel metal med aflagnad färg
Ring, 18K tvåfärgad, 6,5g, Ø17½ med diamanter 5x ca 0,01-0,05ct, briljantslipade & åttkantslipade, Guld & Juvelateljen, Stig Johansson, Göteborg, 1989
Kedja doserad Bismarck, 18K, 25,9g, längd: 44cm, bredd: 5mm- 10mm, med säkerhetskedja